***متقاضیان می توانند با شماره تلفن گویای 1670 و با وارد نمودن شماره داخلی با واحد یا کارشناس مربوطه تماس حاصل نمایند***  
مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان گيلان : توانمند سازی مهارتی اقشار آسیب پذیر روستایی به سبک آموزش اردوگاهی
زمان درج : ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ساعت ۱۱:۴۵ تعداد بازدید : 407 نسخه چاپی

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان گيلان : توانمند سازی مهارتی اقشار آسیب پذیر روستایی به سبک آموزش اردوگاهی

در اولين همايش هم انديشي برنامه ريزي تعاملي سال 1397 مديران كل ستادی واستانی سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور، اهم فعاليت ها و برنامه های اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گيلان تبیین شد.

در اولين همايش هم انديشي برنامه ريزي تعاملي سال 1397 مديران كل ستادی واستانی سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور، اهم فعاليت ها و برنامه های اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گيلان تبیین شد .

به گزارش اداره كل آموزش فني و حرفه اي گيلان ،  رحيم عطائي پور ، مدير كل آموزش فنی و حرفه ای استان گيلان در اولين همايش هم انديشي برنامه ريزي تعاملي سال 1397 مديران كل ستادی و استانی این سازمان که به ميزباني استان اصفهان از بیست و دوم تا بیست و سوم  ارديبهشت جاری در حال برگزاري است، اهم برنامه های سال 1397 در حوزه آموزش فنی و حرفه ای اين استان را تبیین کرد .

اهم فعالیت ها و برنامه های سال 1397 در حوزه آموزش فنی و حرفه ای استان گيلان :

توانمند سازی مهارتی اقشار آسیب پذیر روستایی به سبک آموزش اردوگاهی

اهداف اين طرح عبارتند از : تقویت برنامه های آموزشی در حوزه مناطق محروم و روستایی با مشارکت نهاد حمایتی ، ایجاد شبکه تعاملی بین مهارت آموزان و کارآفرینان ، ارتقای روحیه تعاون و کارآفرینی ، آشنایی با الگوهای کارآفرینی موفق در استان ، گسترش  فرهنگ کار و اخلاق حرفه ای ، تقویت مهارت های اجتماعی و ارتباطی و خودکفایی و تقویت معیشت خانواده ها در راستای سیاستهای اقتصاد مقاومتی.

اجرای طرح همیاران مهارتی               

اهداف اين طرح عبارتند از : تلاش در جهت توسعه كشاورزي پايدار ، افزايش توان تصميم گيري فراگيران در مسايل مديريتي مزرعه از طريق الگوهای مناسب ، توسعه مهارتهاي كشاورزي نوين در روستاهاي استان ، افزايش سطح معيشت روستائيان پس از فراگيري مهارت ، نهادينه نمودن فرهنگ خدمات رساني به روستاييان ،مناطق محروم و مرزي ، كاهش هزينه هاي آموزش از طريق مشاركت مردمي ، افزايش بهره وري كشاورزي ، تطابق هر چه بيشتر آموزش هاي ارايه شده با نياز واقعي كشاورزان و حمايت از دانش بومي و توجه به تجربيات كشاورزان موفق.

طرح رفع موانع و چالشهاي  کارآفرینان خرد در عرصه تولید

با توجه به سیاستهای اشتغال محور وزارت متبوع و سازمان و عنایت به این موضوع که ظرفیتعای توسعه اشتغال در حوزه کارآفرینان خرد  وسیع تر و سهل الوصول تر میباشد و از طرفی تعداد کثیری از کارآفرینان  خرد از حمایت مستقیم هیچ نهادی برای رفع موانع خود برخوردار نیستند طی چند ساله گذشته در راستای صدور مجوز مشاغل خانگی و حمایت از آنها ،اقدامات خوبی در جهت شناسایی و تشکیل بانک اطلاعاتی کار آفرینان خرد صورت پذیرفت حاصل این تعاملات تشکیل شبکه های تعاملی و استفاده از ظرفیتهای کارآفرینان در حوزه آمورشهای مهارتی منجر به اشتغال در مناطق محروم و روستایی بوده است . حضور کارآفرینان در این مجموعه و ایجاد ارتباط دو سویه با آنان منجر بر این گردید که طرح رفع موانع و چالشهای کار آفرینان با حمایت یکی از نمایندگان محترم مجلس شهرستان رشت با محوریت آموزش فنی و حرفه ای در فرمانداری رشت کارسازی گردید حاصل این اقدام ایجاد برانگیختگی دستگاههای اجرایی با محوریت مسئولین محترم شهرستان در جهت حمایت و رفع موانع کاری بوده است .

لازم بذکر است که در چندین نشست کارآفرینان بزرگ کشوری ارتباط تعاملی با کارآفرینان خرد استانی برقرار نموده و منجر به توسعه فعالیتهای شغلی و گشایش پنجره جدیدی در حوزه کسب و کار برای کارآفرینان منطقه گردید.

ارایه طرحهای تحولی و ایده های نو آورانه و خلاق در حوزه آموزشهای مهارتی  جهت اجرا در سال 1397  با تاکید بر دو حوزه اشتغال و کاهش فقر

پیاده سازی  سبک آموزشهای ترویجی (همیاران مهارتی)

برونسپاری واحد پذیرش مراکز آموزشی به مراکز کاریابی در قالب خرید خدمات

پيشنهاد تغيير رويكرد در اعطاي گواهينامه هاي سازمان

برچسب ها : فني و حرفه اي

فراخوان های سازمانی
معرفی مراکز و دفترچه دوره های آموزشی
آموزش مهارتی در حوزه گردشگری
شبکه تجهیزات کارگاهی
مهارت آموزی در محیط کار واقعی
سایت قدیم
فیش حقوقی
سامانه استعداد یابی مهارتی
پیوند های سایت
سامانه ها