***متقاضیان می توانند با شماره تلفن گویای 1670 و با وارد نمودن شماره داخلی با واحد یا کارشناس مربوطه تماس حاصل نمایند***  
مدير كل گيلان درنشست تخصصی بوم گردی گفت : اولین اقدام به منظور فراهم آوردن امکانات و تجهیزات گردشگری در استان گيلان ، اجراي آموزش و مهارت در این حرفه می باشد.
زمان درج : ۱۳۹۷ يکشنبه ۳۰ ارديبهشت ساعت ۱۳:۳۵ تعداد بازدید : 136 نسخه چاپی

مدير كل گيلان درنشست تخصصی بوم گردی گفت : اولین اقدام  به منظور فراهم آوردن امکانات و تجهیزات گردشگری در استان گيلان ، اجراي آموزش و مهارت در این حرفه می باشد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي گيلان ، در راستای برگزاری دوره های آموزش بوم گردی دومین جلسه و نشست تخصصی با حضور رحيم عطايي پور ، مدير كل و فرزاد رشیدی ، استاد و همکار اداره كل میراث ‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گيلان در دفتر مدیر کل برگزار گردید. در این نشست ابتدا رحيم عطایی پور ضمن عرض خیر مقدم خدمت آقای رشیدی در خصوص برنامه های بوم گردی که یکی از اهداف و چشم اندازهای این اداره کل می باشد سخنانی را ایراد نمودند. عطایی پور همچنین افزود بایستی به منظور فراهم آوردن امکانات و تجهیزات گردشگری در این استان اولین اقدام اجراي آموزش و مهارت در این حرفه می باشد که بایستی برای جذب توریست ، کلیه اقامتگاهها و پرسنل مهارت های لازم در خصوص تعامل با توریست را آموزش ببینند که از نظر رفتاری و همچنین در زمینه تهیه غذاهای سنتی گیلان و آیین ها و سنت های بومی محلی به منظور شناساندن درست به گردشگران دوره های آموزش مهارتی را گذرانده باشند.

مدير كل آموزش فني و حرفه اي گيلان همچنین اذعان داشت که این اداره کل آمادگی لازم نسبت به آموزش های کوتاه مدت برای متقاضیانی که در زمینه ایجاد اشتغال در خصوص بوم گردی را دارند و بر اساس استاندارد شایستگی که تهیه شده نسبت به آموزش این عزیزان اقدام نماید .

در ادامه جلسه با توجه به اینکه جواد قدرت پور ، معاون فنی و آموزشی مديركل و محسن نصرتی ، رییس اداره آموزش و پژوهش اداره كل و هادي صمدی رییس اداره اشتغال و کارآفرینی اداره کل نیز حضور داشتند پیشنهادات و نظرات خودشان را در زمینه هر چه بهتر اجرایی نمودن این دوره های آموزشی بیان نمودند.

سپس فرزاد رشیدی ، استاد گردشگري اداره كل میراث ‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گيلان در خصوص فعالیت های که در زمینه گردشگری انجام داده بودند توضیحات مبسوطی را بیان داشته و نسبت به معرفی اقامتگاهای بوم گردی گیلان و موسسه های گردشگری که در این استان وجود دارند را  به جهت همکاری در زمینه های مختلف با این اداره کل را اعلام نمودند.

همچنین از فعالیت چند اقامتگاه بوم گردی در استان  با ارائه فیلم و تصاویر به جهت روشن تر شدن مسائل بوم گردی نمايش دادند. در پایان جلسه قرار بر این شد که در اولین فرصت همایشی در این خصوص برای مربیان در بخش دولتی و همچنین در بخش خصوص که می توانند در زمینه بوم گردی فعالیت نمایند با حضور فرزاد رشیدی برگزار گردد.

برچسب ها : فني و حرفه اي

فراخوان های سازمانی
مهارت آموزی در محیط کار واقعی
سایت قدیم
فیش حقوقی
سامانه استعداد یابی مهارتی
معرفی مراکز و ثبت نام دوره ها
پیوند های سایت
سامانه ها