فرا رسیدن سال 1398 مبارک باد  ***متقاضیان می توانند با شماره تلفن گویای 1670 و با وارد نمودن شماره داخلی با واحد یا کارشناس مربوطه تماس حاصل نمایند***  
مديركل آموزش فني و حرفه اي گيلان : سفارش محوري بخش مهمي از سياست هاي آموزشي سازمان آموزش فنی و حرفه ای مي باشد
زمان درج : ۱۳۹۷ چهارشنبه ۷ شهريور ساعت ۰۸:۴۲ تعداد بازدید : 292 نسخه چاپی

مديركل آموزش فني و حرفه اي گيلان : سفارش محوري بخش مهمي از سياست هاي آموزشي سازمان آموزش فنی و حرفه ای مي باشد

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان در نشست خبري و مطبوعاتي كه بمناسبت بزرگداشت هفته دولت برگزار گرديد گفت: سفارش محوري بخش مهمي از سياست هاي آموزشي سازمان آموزش فنی و حرفه ای مي باشد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي گيلان ، رحیم عطائی پور در نشست خبری در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان گیلان در رشت افزود: در پنج ماه گذشته، 16 هزار و 89 نفر در دوره های آموزشی دولتی فنی و حرفه ای استان آموزش مهارتی را فرا گرفتند. از این تعداد 267 نفر در دوره های ثابت تخصصی کشاورزی، 115 نفر در سکونتگاه های غیررسمی (حاشیه نشینی شهرها) ، 741 نفر در جوار دانشگاه، 60 نفر مهارت آموزی در محیط کار واقعی، دو هزار و 621 نفر در پادگان ها و 6 هزار و 799 نفر در کارگاه ثابت شهری آموزش های مهارتی را فرا گرفتند .

وی اظهار داشت: بقیه نیز در دوره های روستایی، ندامتگاه ها، کارگاه سیار شهری، کارگاه صنایع در بخش اصناف ، کارگاه صنایع (بین کارگاهی)، کارگاه صنایع (ضمن کار)، مرکز تخصصی مهارت های پیشرفته، مرکز درمان اجباری معتادان بهبود یافته، مرکز درمانی تحت پوشش بهزیستی (مرکز درمانی اعتیاد) آموزش های فنی و حرفه ای را فرا گرفتند .

عطائی پور با بیان این که سازمان فنی و حرفه ای نقش اصلی ارایه مهارت های غیررسمی در جامعه را بر عهده دارد، خاطر نشان کرد: بر این اساس با استفاده از ظرفیت بخش های دولتی و خصوصی به ارایه آموزش های مهارتی اقدام می کند .

وی سفارش محوری را بخش مهمی از سیاست های آموزشی فنی و حرفه ای عنوان و تصریح کرد: در این راستا سعی کرده ایم تا ارایه آموزش های مهارتی مراکز آموزشی را بر اساس نیاز سایر دستگاه ها و بنگاه های اقتصادی ارایه دهیم .

وی بیان داشت: به تبع موضوع سفارش پذیری در حوزه آموزش های فنی و حرفه ای، تفاهنامه های مختلفی را با دستگاه های مختلف استان گیلان منعقد کرده ایم که بر اساس این تفاهمنامه ها، نسبت به پذیرش آموزش های مهارتی اقدام می شود كه يكي از اين تفاهمنامه ها ، طرح مهك (مهارت آموزي همراه با كاروزي) كه با انعقاد تفاهمنامه با دانشگاه فني و حرفه اي گيلان در حال اجرا مي باشد.

وی یادآور شد: در پنج ماه گذشته، 31 تفاهمنامه با دستگاه های اجرایی مختلف استان از جمله آموزش و پرورش، نظام صنفی کشاورزی، صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری، معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، مرکز خدمات حوزه های علمیه، کمیته امداد امام خمینی (ره) ، کانون صنفی بازنشستگان، شرکت شهرک های صنعتی و غیره منعقد شده است .

بر اساس آخرین آمار، 22 مرکز دولتی فنی و حرفه ای، یک مرکز سنجش مهارت و 850 آموزشگاه آزاد ارائه خدمات مهارتی در استان گیلان فعال است.

برچسب ها : فني و حرفه اي

فراخوان های سازمانی
معرفی مراکز و دفترچه دوره های آموزشی
آموزش مهارتی در حوزه گردشگری
شبکه تجهیزات کارگاهی
مهارت آموزی در محیط کار واقعی
سایت قدیم
فیش حقوقی
سامانه استعداد یابی مهارتی
پیوند های سایت
سامانه ها
شوراهای فرهنگی ومذهبی