فرا رسیدن سال 1398 مبارک باد  ***متقاضیان می توانند با شماره تلفن گویای 1670 و با وارد نمودن شماره داخلی با واحد یا کارشناس مربوطه تماس حاصل نمایند***  
نشست رئیس مرکز آموزش فنی وحرفه ای فومن وشفت با رئیس دانشکده فنی شهرستان فومن
زمان درج : ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۰ شهريور ساعت ۱۳:۲۳ تعداد بازدید : 613 نسخه چاپی

نشست رئیس مرکز آموزش فنی وحرفه ای فومن وشفت با رئیس دانشکده فنی شهرستان فومن

به گزارش مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان فومن وشفت ، مهدي ضامني ، رئيس مركز درنشستی که با حضور دکتر سیدسعید محتبسی ریاست دانشکده فنی ، دکتر محمد محمدی معاون اجرائی وهمچنین دکتر آزاده ابراهیمیان معاونت علمی این دانشکده  درمرکز آموزش فنی وحرفه ای فومن برگزار گردید عنوان نمود : آموزشهای فنی و حرفه ای با هدف انتقال مهارتهای مختلف به فراگیران و نیز اشتغال فارغ التحصیلان این دوره ها از طریق مزد بگیری و خوداشتغالی توسط سازمان آموزشهای فنی و حرفه ای پیگیری می شود. با توجه به محدودیت بازارهای سازمانی و غیرسازمانی (آزاد) جهت جذب فارغ التحصیلان آموزشهای فنی و حرفه ای توجه به مقوله کارآفرینی در این آموزشها امری ضروری و اجتناب پذیر است که هدف اصلی آموزشهای فنی و حرفه ای تربیت نیروی کار مورد نیاز بخشهای مختلف جامعه می باشد، به نظر می رسد هدف از این آموزشها، افزایش توانایی های دانش، مهارت و قدرت درک افراد و انجام مطلوبتر کار در محدوده وظایف شغلی است. آموزشهای فنی و حرفه ای به سبب انعطاف پذیری نشأت گرفته از خصیصه های بازار کار و اوضاع اقتصادی کشور و نیز به دلیل آموزش و ایجاد مهارتهای لازم در افراد برای توانایی در احراز مشاغل، نقش به سزایی در اشتغال دارد. این آموزشها هم مهارتهای خاص مورد نیاز صنعت و هم مهارتهای عمومی بازار کار را فراهم می سازد و همچنین برای شاغلینی که به دلیل تغییرات تکنولوژی دچار کاهش کارایی می شوند امکان به روز شدن و تکمیل مهارت را فراهم می کند. لذا به این نوع آموزشها به عنوان ابزاری برای مقابله با بیکاری بالاخص بیکاری ساختاری که ناشی از تغییرات در اقتصاد جهانی می باشد، نگریسته می شود.

همچنین ریاست دانشکده فنی ضمن تائید سخنان ریاست مرکز آموزش فنی وحرفه ای اظهار امیدواری نمود که با همکاری مرکز آموزش فنی وحرفه ای وهمچنین حضور دانشجویان  درکارگاههای  آموزشی مرکزبراساس تفاهمنامه های منعقده بتواندگامی موثر در زمینه ارتقای توان مهارتی دانشجویان واشتغال پایدار انها درآینده نزدیک بردارد. درپایان این نشست رئیس دانشکده  وهیئت همراه درمعیت مهندس ضامنی ازکارگاهها وامکانات اموزشی این مرکز بازدید بعمل آوردند.

برچسب ها : فنی و حرفه ای

فراخوان های سازمانی
معرفی مراکز و دفترچه دوره های آموزشی
آموزش مهارتی در حوزه گردشگری
شبکه تجهیزات کارگاهی
مهارت آموزی در محیط کار واقعی
سایت قدیم
فیش حقوقی
سامانه استعداد یابی مهارتی
پیوند های سایت
سامانه ها
شوراهای فرهنگی ومذهبی