فرا رسیدن سال 1398 مبارک باد  ***متقاضیان می توانند با شماره تلفن گویای 1670 و با وارد نمودن شماره داخلی با واحد یا کارشناس مربوطه تماس حاصل نمایند***  
آموزشهای مهارتی مسیر عبور علوم نظری به سوي كسب مهارت و اشتغال
زمان درج : ۱۳۹۷ جمعه ۲۵ آبان ساعت ۱۳:۳۰ تعداد بازدید : 564 نسخه چاپی

آموزشهای مهارتی مسیر عبور علوم نظری به سوي كسب مهارت و اشتغال

اسدالله عباسی، نماینده شهرستان های رودسر و املش و رئیس کمسیون مهارت مجلس شورای اسلامی : آموزشهای مهارتی مسیر عبور علوم نظری به سوي كسب مهارت و اشتغال مي باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان، جلسه ای با حضور محمد حسینی، مدیرکل و اسدالله عباسی، نماینده شهرستان های رودسر و املش و رئیس کمسیون مهارت مجلس شورای اسلامی و همچنين با حضور مدیران و مؤسسین آموزشگاه های آزاد شهرستان رودسر در سالن اجتماعات فنی و حرفه ای رودسر برگزار گردید .

محمد حسینی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان گفت: قدم اول در آموزش فنی و حرفه ای این است که نیاز واقعی آموزش را در محیط پيراموني شناسایی کنیم که اگر این نیاز شناسایی نگردد به مانند این است که در مسیری تاریک با چراغی خاموش حرکت می کنیم .

وی با بيان اينكه در شرایط کنونی واقعا افرادی که در حوزه آموزش در بخش خصوصی فعالیت میکنند از خود گذشتگی نشان میدهند گفت: این کار بسیار ارزشمند و مهم است که برای خود تکلیف می دانند که به اقتصاد کشور کمک کنند و این کار ارزشمند و مهمی است که باید قدر بدانیم و در کنار هم با چشم اندازی روشن مسیر را طی نماییم .

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان اذعان داشت: آیین نامه های اجرایی مؤسسات کارآموزی آزاد در حال بازنگری و تغییر است که مدل های جدیدی از ارائه آموزش در آن ایجاد گردیده که می تواند ما را به بازار کار نزدیکتر نماید. وی رویکرد مجموعه سازمان  و اداره کل را به سمت ارتباط موثر با دستگا های متولی دانست که باید شرایطی را فراهم کنیم که مسیر اشتغال زایی و کاریابی از آموزش های مهارتی بگذرد.

در ادامه جلسه اسدالله عباسی، نماینده شهرستان های رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی گفت: مسیر عبور علوم نظری به سوي كسب مهارت و اشتغال، آموزشهای مهارتی مي باشد که می تواند  ما را به بازدهی و بهره وری بیشتر و در نهایت به تولید با کیفیت سوق دهد .

وی در ادامه ضمن حمایت از برنامه ها و درخواست های مدیران و مؤسسین آموزشگاه های آزاد اذعان داشت: کارگاه های آموزشی در بخش دولتی و خصوصی نیاز دارد که نوسازی گردد و بايستي تجهیزات آموزشی آنها همگام با بازار کار به روز گردد و نمی توان با تجهیزات آموزشی 10 سال قبل اشتغال زایی ایجاد نمود .

در ادامه هادی یوسفی، رئیس مركز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان رودسر، ضمن ارائه گزارشی از روند فعالیت آموزشگاه های شهرستان، به نقاط ضعف و قوت فعالیت آموزشگاه ها اشاره نمود و مجموعه درخواست های حوزه بخش خصوصی را نداشتن بیمه بازنشستگی و تسهیلات کم بهره جهت خرید مکان و بروزرسانی تجهیزات آموزشی دانست.

در آخر جلسه روسای صنف فناوری اطلاعات، مراقبت زیبایی، طراحی دوخت و صنایع دستی به نمایندگی از دیگر مؤسسین و مدیران، مشکلات پیش رو و موارد درخواستی خود را بیان نمودند.

پس از پایان جلسه محمد حسینی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان و اسدالله عباسی، نماینده شهرستان های رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی از کارگاه های آموزشی مرکز بازدید نمودند.


برچسب ها : فنی و حرفه ای

فراخوان های سازمانی
معرفی مراکز و دفترچه دوره های آموزشی
آموزش مهارتی در حوزه گردشگری
شبکه تجهیزات کارگاهی
مهارت آموزی در محیط کار واقعی
سایت قدیم
فیش حقوقی
سامانه استعداد یابی مهارتی
پیوند های سایت
سامانه ها
شوراهای فرهنگی ومذهبی