***متقاضیان می توانند با شماره تلفن گویای 1670 و با وارد نمودن شماره داخلی با واحد یا کارشناس مربوطه تماس حاصل نمایند***  
آموزش مهارتی مهم ترین رکن افزایش رقابت پذیری گردشگری استان گیلان
زمان درج : ۱۳۹۷ جمعه ۲۱ دي ساعت ۲۳:۱۷ تعداد بازدید : 499 نسخه چاپی

آموزش مهارتی مهم ترین رکن افزایش رقابت پذیری گردشگری استان گیلان

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان در نشست هم اندیشی با جامعه هتلداران استان که در شهرستان بندرانزلی برگزار شد، گفت: آموزش های مهارتی، مهم ترین رکن افزایش رقابت پذیری مراکز گردشگری و ادامه حضور در بازار به شدت رقابتی این بخش است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان، محمد حسینی، مدیرکل در این نشست که با حضور حسن مهرور اصلی، رییس هیات مدیره جامعه هتلداران گیلان، یعقوب شبستانی، نایب رییس کانون مجتمع داران استان ، علی حیدری، نایب رییس جامعه هتلداران استان ، عبدالمجید جوانبخت، رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بندر انزلی، ابوالفضل گودرزوند چگینی، رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بندر انزلی، مجید فرزام، رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای بندر انزلی و کارشناسان اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان برگزار شد، به تشریح برنامه توسعه منابع انسانی در گردشگری پرداخت و خاطرنشان کرد: در سال 1398، آموزش فنی و حرفه ای استان با رویکرد اشتغالزایی و افزایش بهره وری، نگاه ویژه­ای به بخش گردشگری خواهد داشت.

محمد حسینی ضمن تشریح برنامه های این اداره کل به منظور تحقق مفاد تفاهمنامه استانداری گیلان و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: برنامه ریزی لازم برای ارایه آموزش های هدفمند، فعالانه و اثربخش به گونه ای در حال انجام است که زمینه اشتغالزایی بیشتر را در این بخش فراهم کند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان ابراز امیدواری کرد: صاحبان کسب و کارهای مرتبط با گردشگری شهرستان بندر انزلی که یکی از مقاصد اصلی گردشگران در استان گیلان است، از برنامه های آموزشی و توسعه مهارت­های نیروی انسانی شاغل در بخش گردشگری استقبال خوبی داشته باشند.

در ادامه حسن مهرور اصلی، رییس هیات مدیره جامعه هتلداران استان گیلان، ضمن تاکید بر اهمیت مهارت آموزی شاغلین بخش هتلداری و گردشگری، اشاره کرد در حال حاضر 1800 نفر به طور مستقیم در واحدهای اقامتی شهرستان انزلی مشغول به کار هستند که ثبات و دوام این مشاغل، مستلزم آموزش های کاربردی و مستمر است.

وی با اشاره به فصلی بودن بازدید گردشگران از استان، نگهداشت کارگران ماهر بخش هتلداری را یکی از معضلات مهم برشمرد و تصریح کرد ایجاد بانک اطلاعاتی مهارت دیدگان حوزه گردشگری و هتلداری در سازمان آموزش فنی و حرفه ای، کمک شایانی به کارفرمایان بخش گردشگری، هتلداری و رستوران داری خواهد کرد.

در پایان مهرور به مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان پیشنهاد کرد: سامانه اطلاع رسانی و نمایشگاه توانمندی های گردشگری استان گیلان در ورودی و خروجی شهرستان بندر انزلی راه اندازی شود.


برچسب ها : فنی و حرفه ای

فراخوان های سازمانی
معرفی مراکز و دفترچه دوره های آموزشی
آموزش مهارتی در حوزه گردشگری
شبکه تجهیزات کارگاهی
مهارت آموزی در محیط کار واقعی
سایت قدیم
فیش حقوقی
سامانه استعداد یابی مهارتی
پیوند های سایت
سامانه ها
شوراهای فرهنگی ومذهبی