***متقاضیان می توانند با شماره تلفن گویای 1670 و با وارد نمودن شماره داخلی با واحد یا کارشناس مربوطه تماس حاصل نمایند***  
احیاء آئین های بومی- محلی به گردشگری گیلان و اشتغال استان جان دوباره می دهد
زمان درج : ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۵ بهمن ساعت ۱۴:۲۰ تعداد بازدید : 542 نسخه چاپی

احیاء آئین های بومی- محلی به گردشگری گیلان  و اشتغال استان جان دوباره می دهد

نشستی با حضور مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان در راستای احیاء آئین های روستایی و بازی های بومی و محلی استان با هدف ایجاد اشتغال در حوزه گردشگری برگزارگردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان ،نشستی با حضور حسینی مدیرکل فنی و حرفه ای استان ، نواییان از اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری و پورحسن کارشناس فرهنگی صداو سیما در راستای احیاء آئین های روستایی و بازی های بومی و محلی گیلان با هدف احیاء و معرفی آداب و سنن محلی ، ایجاد شغل و درآمد در حوزه گردشگری برگزارگردید.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان  با اشاره به اینکه برگزاری جشنواره های فرهنگی  و معرفی آئین های بومی و محلی می تواند باعث تولید نشاط اجتماعی و ایجاد درآمد و بهبود وضعیت اقتصادی خانوارهای محلی شود افزود ، با برنامه ریزی اصولی می توان در طول سال با برگزاری مراسم ، جشنواره ها به جذب گردشگردر استان کمک کرد.

محمدحسینی ابراز داشت ، از آنجائیکه سال ۲۰۲۰ سال گردشگری روستایی و توسعه پایدار نامیده شده است و با توجه به اینکه گردشگران زیادی سالانه از جاذبه های استان به خصوص در روستاها دیدن می کنند، می توان با شناسایی و احیاء آئین و سنن محلی قدیم  تاثیر عمیقی در اعتلای فرهنگ،رونق ، توسعه گردشگری و ایجاد اشتغال منطقه داشته باشیم.

وی درباره تمرکز مجموعه فعالیت‌ها در حوزه گردشگری روستایی افزود: تمرکز در گردشگری روستایی بر این است که یک چارچوب مدون و راهبردی برای توسعه گردشگری روستایی ایجاد شود که این امر به احیاء آئین های بومی- محلی و گردشگری گیلان جان دوباره می شود.

در ادامه پور حسن  ضمن قدردانی از اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان جهت ورود به مسئله گردشگری برای ایجاد اشتغال یکی از راههای کمک به صنعت گردشگری را می توان ارائه خدمات ارزان به مسافر ، شناسایی و معرفی آئین های بومی محلی از طریق انجام پزوهش  عنوان نمود.

وی همچنین اظهارداشت، اگر شغلی در استان ایجاد شود بایستی ابتدا ظرفیت های موجود شناسایی شده و روی آن سرمایه گذاری شود که خوشبختانه  در گیلان پتانسیل لازم جهت سرمایه گذاری و جذب گردشگر وجود دارد که این امر لازمه برنامه ریزی می باشد.

نواییان مسئول پژوهش اداره کل میراث فرهنگی استان عنوان داشت ، تلاش های زیادی ها برای معرفی آئین ها و سنن قدیم گیلان صورت گرفته است و دو اداره فنی و حرفه ای و میراث فرهنگی، صنایع دستی با  مشارکت یکدیگر نسبت به ایجاد یک چارچوب همکاری در زمینه بومگردی و گردشگری استان  برای ایجاد اشتغال دراستان همکاری لازم را می نمایند.

 

برچسب ها : فنی و حرفه ای

فراخوان های سازمانی
معرفی مراکز و دفترچه دوره های آموزشی
آموزش مهارتی در حوزه گردشگری
شبکه تجهیزات کارگاهی
مهارت آموزی در محیط کار واقعی
سایت قدیم
فیش حقوقی
سامانه استعداد یابی مهارتی
پیوند های سایت
سامانه ها
شوراهای فرهنگی ومذهبی