***متقاضیان می توانند با شماره تلفن گویای 1670 و با وارد نمودن شماره داخلی با واحد یا کارشناس مربوطه تماس حاصل نمایند***  
معاون عمرانی استانداري گیلان: تقويت آموزش های فني و حرفه اي زمينه اشتغالزايي را فراهم مي كند
زمان درج : ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۱ ارديبهشت ساعت ۱۱:۳۸ تعداد بازدید : 121 نسخه چاپی

معاون عمرانی استانداري گیلان: تقويت آموزش های فني و حرفه اي زمينه اشتغالزايي را فراهم مي كند

علی اوسط مقدم، معاون عمرانی استانداري گیلان، در مراسم افتتاح اولین خانه کارآفرینی و مهارت صنایع دستی در رشت گفت: تقويت آموزش هاي فني و حرفه اي زمينه اشتغالزايي را فراهم مي كند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه‌اي استان گيلان، علی اوسط مقدم در مراسم افتتاح اولین خانه کارآفرینی و مهارت صنایع دستی در رشت افزود: آموزش ها بایستی به صورت کاربردی باشد تا بتواند حالت خوداشتغالی را در خانوار ایجاد کرد.

وی با اشاره به ضعف ما در آموزش ها و این که روند آموزش را به سمت کاغذی برده ایم، اظهار داشت: اگر قرار باشد آموزش ها در این مکان نیز رویکرد کاغذی داشته باشد، اتقافی نخواهد افتاد.

معاون عمرانی استاندار گیلان با بیان این که امروز ادارات ظرفیت جذب را ندارند، خاطر نشان کرد: در این راستا آموزش هایی که می تواند منجر به خوداشتغالی و تحول در اقتصاد خانواده شود، بایستی مورد توجه قرار گیرد.

وی بیان داشت: توجه به آموزش هایی در زمینه خوداشتغالی و کسب درآمد اهمیت بسزایی دارد.

اوسط مقدم با اشاره به رویکرد آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان در زمینه مهارت آموزی تصریح کرد: تمام تلاش ها بر اینست که نهایت همکاری را با فنی و حرفه ای داشته باشیم.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان نیز در این مراسم در سخنانی با بیان اهمیت کسب آموزش های مهارتی گفت: ارايه آموزش های مهارتی به لحاظ تخصصی بودن، بايد توسط دستگاه متولي صورت پذيرد.

محمد حسینی با اشاره به افتتاح اولین خانه کارآفرینی و مهارت صنایع دستی در رشت ضمن تشكر از مديران شهري در كلان شهر رشت گفت: بسيار خرسنديم كه با اعتماد به آموزش فني و حرفه اي استان ظرفيت خوبي براي اشتغالزايي حدود 200 نفر در سال در اين مجموعه شكل گرفته است.

وي افزود: اميد داريم با همكاري دستگاههاي مرتبط بتوانيم آموزشهاي مهارتي منجر به اشتغال را براي جوانان استان فراهم نماييم.

حسيني تصريح كرد: در سال 1398 چهار خانه كارآفريني و مهارت ديگر در شهرستانهاي استان تشكيل مي شود.

محمدحسن عاقل منش از اعضای شورای اسلامی رشت نیز در این مراسم بیان داشت: با افتتاح خانه کارآفرینی و صنایع دستی رشت، دومین تجربه را شروع کردیم که اولین واگذاری گیل بانو برای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار بود.

وی اظهار داشت: خانه کارآفرینی و مهارت در رشتیان رشت بایستی سرای محلات دیگر را که از خانه مهارت برخوردار نیستند، پوشش دهد.

اولین خانه کارآفرینی و مهارت صنایع دستی با حضور مسئولان آموزش فنی و حرفه ای، استانداری، شورای اسلامی و شهرداری رشت در این کلانشهر افتتاح شد.

در این مركز آموزش خیاطی و طراحی لباس، حصیربافی، گلیم و فرش، نقاشی روی پارچه (چیتسازی)، آموزش پارچه بافی (چادر شب بافی)، قلاب بافی (رشته دوزی) و آموزش چرم به بانوان سرپرست خانوار، زنان تحت پوشش کمیته امداد و امام خمینی (ره)، بهزیستی و بانوان جویای کار بصورت رايگان ارائه می شود.

 

برچسب ها : فني و حرفه‌اي

فراخوان های سازمانی
معرفی مراکز و دفترچه دوره های آموزشی
آموزش مهارتی در حوزه گردشگری
شبکه تجهیزات کارگاهی
مهارت آموزی در محیط کار واقعی
سایت قدیم
فیش حقوقی
سامانه استعداد یابی مهارتی
پیوند های سایت
سامانه ها
شوراهای فرهنگی ومذهبی