***متقاضیان می توانند با شماره تلفن گویای 1670 و با وارد نمودن شماره داخلی با واحد یا کارشناس مربوطه تماس حاصل نمایند***  
برنامه احياي نوغانداري در گيلان با همكاري آموزش فني و حرفه اي اجرا مي شود
زمان درج : ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۲ ارديبهشت ساعت ۱۲:۲۲ تعداد بازدید : 287 نسخه چاپی

برنامه احياي نوغانداري در گيلان با همكاري آموزش فني و حرفه اي اجرا مي شود

رييس سازمان جهاد كشاورزي گيلان در نشست با محمد حسيني، مديركل آموزش فني و حرفه اي استان گفت: برنامه احياي نوغانداري در گيلان با همكاري آموزش فني و حرفه اي اجرا مي شود.

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه‌اي استان گيلان، محمد حسيني مديركل آموزش فني و حرفه اي گيلان در نشستي با علي درجاني،‌ رييس سازمان جهاد كشاورزي استان در خصوص همكاري هاي دو جانبه به گفت و گو و تبادل نظر پرداخت.

بر طبق اين گزارش در ابتدا محمد حسيني، مديركل آموزش فني و حرفه اي گيلان، با اشاره به استفاده هرچه بهتر از ظرفيت هاي مشترك طرفين جهت پيشبرد بهتر برنامه ها، اظهار داشت: ما در خصوص آموزش هاي كشاورزي بايستي بر مبناي سياست هاي استان حركت كرده و از آنجائيكه از سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور، سياست هاي كلي ابلاغ مي شود،‌ اين برنامه ها با برنامه هاي استانداري گيلان هماهنگ مي شود تا هم‌افزايي لازم بوجود آيد.

وي با اشاره به اختصاص ده درصد از آموزش هاي بخش دولتي اداره كل به حوزه كشاورزي، افزود: عموماً 75 درصد آموزش‌هاي فني و حرفه اي به كارجويان و 25 درصد اين آموزش ها به شاغلين با هدف افزايش بهره وري در كار اختصاص داده شده است.

وي گفت: مهمترين عامل در اثربخش كردن آموزش كارجويان، انتخاب درست گروه هاي هدف استكه در اين مسير همكاري دستگاههاي اجرايي متولي بسيار حائز اهميت است.

محمد حسيني، با اشاره به مطالعات طرح تكاپو كه رسته هاي الويت دار اشتغال را در استان تعيين كرده است، اذعان داشت: ما در سال 1398 تصميم داريم بيش از 25 درصد آموزش هاي ارائه شده در بخش دولتي را منطبق بر رسته هاي اولويت دار اشتغال استان در طرح تكاپو اختصاص دهيم

در ادامه نشست علي درجاني، رييس سازمان جهاد كشاورزي استان گيلان نيز گفت: ما بايستي يك كارگروه مشترك همكاري با عضويت معاونين و با دبيري معاون ترويج سازمان داشته باشيم و كارها را در اين كارگروه مطرح و اولويت ها را احصاء كرده تا بتوانيم در شهرستان ها كار مشترك را شروع كنيم.

وي افزود: با توجه به اينكه در سنوات گذشته سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور و وزارت جهاد كشاورزي تفاهم نامه همكاري امضا كرده بودند، ما مي توانيم بر طبق همان تفاهم نامه در كارگروه تصميم گيري كرده و اولويت هاي وزارت جهاد كشاورزي كه در جهت تامين مايحتاج و امنيت غذايي مي باشد را اجرايي كنيم.

رييس سازمان جهاد كشاورزي گيلان با توجه به اهميت مقوله نوغانداري در استان گيلان اذعان داشت: برنامه احياي نوغانداري در گيلان با همكاري آموزش فني و حرفه اي اجرا مي شود و از آنجايي كه جهاد كشاورزي استان داراي ظرفيت هايي همچون مراكز آموزشي، پژوهشي و ترويجي مي باشد مي توان از اين ظرفيت ها در راستاي حوزه هايي همچون زنبور عسل، توسعه باغات، گياهان زينتي و گياهان دارويي استفاده نمود.

درجاني در پايان خاطر نشان كرد: در اسرع وقت فهرستي از اولويت هاي جهادكشاورزي كه زمينه اشتغالزايي دارند براي ارايه آموزش‌هاي اثربخش به اداره كل آموزش فني و حرفه اي معرفي مي شوند.

 

برچسب ها : فني و حرفه‌اي

فراخوان های سازمانی
معرفی مراکز و دفترچه دوره های آموزشی
آموزش مهارتی در حوزه گردشگری
شبکه تجهیزات کارگاهی
مهارت آموزی در محیط کار واقعی
سایت قدیم
فیش حقوقی
سامانه استعداد یابی مهارتی
پیوند های سایت
سامانه ها
شوراهای فرهنگی ومذهبی