***متقاضیان می توانند با شماره تلفن گویای 1670 و با وارد نمودن شماره داخلی با واحد یا کارشناس مربوطه تماس حاصل نمایند***  
توجه خاص دولت تدبیر و امید به موضوع توانمد سازی و مهارت آموزی
زمان درج : ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۳ خرداد ساعت ۰۹:۰۵ تعداد بازدید : 126 نسخه چاپی

توجه خاص دولت تدبیر و امید به موضوع توانمد سازی و مهارت آموزی

سید عیسی مهدوی، فرماندار تالش در جلسه کمیته توانمند سازی و مهارت آموزی شهرستان گفت: شرایط جدی بحث توانمند سازی و مهارت آموزی از زمان روی کار آمدن دولت تدبیر و امید در برنامه ششم بوده که توجه خاصی به این موضوع پرداخته شده است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه‌اي استان گيلان، جلسه کمیته توانمند سازی و مهارت آموزی با موضوع طرح چند منبع درآمدی کردن روستاییان با حضور محمد حسینی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان به ریاست سید عیسی مهدوی فرماندار در محل فرمانداری تالش برگزار شد.

برطبق اين گزارش، سید عیسی مهدوی فرماندار تالش در این جلسه گفت : بحث توانمندسازی و مهارت آموزی از شاخص های بزرگ توسعه است در شرایط ساختاری جمهوری اسلامی ایران خط مش های فراوانی تنظیم شده است.

وی افزود : شرایط جدی بحث توانمند سازی و مهارت آموزی از زمان روی کار آمدن دولت تدبیر و امید در برنامه ششم بوده که توجه خاصی به این موضوع پرداخته شده است.

فرماندار عنوان کرد : در برنامه بوجه نیز طرح های فراگیر روستایی یکی از بند مهمی که قید شده است در خصوص افرادی که در موضوعات مختلف مهارت دارند و بتوانند از تسهیلات استفاده می کنند.

فرماندار تالش گفت : اگر بتوانیم از افراد که دارای مهارت در تمامی سطوح هستند به نحوه احسن استفاده کنیم در توسعه کشور مان بسیار تاثیر گذار خواهد بود . که تاثیرگذار ترین در بحث مهارت اقتصاد مقاومتی بوده که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده و تاکیدات فراوانی بهش شده است.

در ادامه محمد حسینی، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان گفت : با توجه به اینکه تعامل آموزش های مهارتی با حضور اشتغال می تواند نقش مهم در توسعه منابع درآمدی برای مهارت آموختگان ایفا نماید بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

حسینی افزود : اداره کل فنی و حرفه ای استان گیلان با هدف ارایه آموزش های اثربخشی ، با رویکرد استفاده بهینه از امکانات ، سرمایه های ظرفیت ها و مزیت های استان در نظر دارد طرح چند مبلغ درآمدی کردن روستاییان را در سال 98 اجرا کند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان عنوان کرد : پیشنهاد رشته ای اولویت دار و دارای ارزش افزوده در هر شهرستان با همکاری همه ادارات و ارگان های ذیربط صورت خواهد گرفت.

حسینی گفت : شناسایی و معرفی فعالان اقتصادی که مایل به همکاری در این برنامه اموزشی هستند استقبال خواهد شد.

 

برچسب ها : فني و حرفه‌اي

فراخوان های سازمانی
معرفی مراکز و دفترچه دوره های آموزشی
آموزش مهارتی در حوزه گردشگری
شبکه تجهیزات کارگاهی
مهارت آموزی در محیط کار واقعی
سایت قدیم
فیش حقوقی
سامانه استعداد یابی مهارتی
پیوند های سایت
سامانه ها
شوراهای فرهنگی ومذهبی