***متقاضیان می توانند با شماره تلفن گویای 1670 و با وارد نمودن شماره داخلی با واحد یا کارشناس مربوطه تماس حاصل نمایند***  
آخرین به روز رسانی : ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲ بهمن ساعت ۰۹:۵۲
به مناسبت هفته ملی مهارت: نمایش و نقد فیلم با محوریت کارآفرینی
زمان درج : ۱۳۹۸ دوشنبه ۷ مرداد ساعت ۱۱:۳۹ تعداد بازدید : 191 نسخه چاپی

به مناسبت هفته ملی مهارت: نمایش و نقد فیلم با محوریت کارآفرینی

فیلم "در جستجوی خوشبختی"، داستان زندگی یکی از بزرگترین بازاریابان دنیا، به مناسبت هفته ملی مهارت و با حضور کارآفرینان و هنرمندان برتر استان در سالن همایش های مرکز فنی و حرفه ای شهید باهنر رشت به نمایش درآمد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان، به مناسبت هفته ملی مهارت و 6 مرداد، روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای، برنامه نمایش و نقد فیلم با محوریت کارآفرینی با هدف توسعه و ترویج فرهنگ کارآفرینی با نمایش فیلم در جستجوی خوشبختی "The Pursuit of Happiness " که داستان زندگی یکی از بزرگترین کارآفرینان و بازاریابان دنیا را روایت می کند، برگزار شد.

سید مهدی هاشمی، از اساتید آموزش کارآفرینی در تحلیل خود پیرامون فیلم گفت: دیالوگ ها و سناریو به کار رفته در فیلم، ویژگی های یک کارآفرین را به خوبی بیان می کند. مهم ترین ویژگی این فرد، قدرت مشاهده گری و پرسشگری بود. انسان های موفق تلاش می کنند از محیط پیرامون خود اطلاعات جمع کنند و از آن برای رسیدن به فرصت ها بهره ببرند.

هاشمی افزود: خودشناسی، خودباوری و اعتماد به نفس، از دیگر ویژگی های شخصیت فیلم بود. نخستین دشمن و مانع کارآفرینان، ترس از شکست است که شخصیت فیلم، توانست چالش ها را به خوبی پشت سر بگذارد. زمانی که فرصت ملاقات با مشتری بالقوه را از دست داد، ناامید نشد و با پیگیری و سماجت، به هدف خود رسید.

هاشمی اشاره کرد: مهارت به عنوان ابزار دستیابی به موفقیت، اهمیت زیادی برای کارآفرینان دارد و آنها با تقویت دانش و مهارت خود در جنبه های مختلف، همیشه آماده انجام کار هستند.

وی برنامه های فرهنگی از این دست را برای بهبود بینش و نگرش کارآفرینانه و بهبود مهارت های شنیداری و دیداری نوجوانان و جوانان بسیار خوب توصیف کرد و افزود: باید به کودکان و نوجوانان، رویا پردازی و داشتن چشم اندازی بزرگ از آینده شغلی را بیاموزیم و از سوی دیگر استعداد انطباق پذیری با تغییرات که نقش مهمی در موفقیت کارآفرینان دارد، تقویت کنیم.

افشین رحیمی، رئیس کانون کارآفرینان استان گیلان گفت: مسئولیت پذیری به عنوان یکی از ویژگی های بارز شخصیت فیلم، اهمیت زیادی در موفقیت کارآفرینان دارد.

رحیمی با اشاره به اهمیت رویا پردازی در ایجاد انگیزه کارآفرینانه گفت: بسیاری از مهارت های لازم برای موفقیت کارآفرینان، در مدرسه و دانشگاه کسب نمی شود و لازم است در زندگی واقعی جستجو شده و فراگرفته شود.

وی مثبت اندیشی، سخت کوشی، جستجوگری، نظم و ترتیب و مدیریت بر خود و خجول نبودن را از دیگر ویژگی های شخصیت فیلم برشمرد و اضافه کرد: امروزه برای استخدام افراد، علاوه بر داشتن دانش و مهارت های تخصصی، به مهارت های اجتماعی فرد هم توجه می شود و مهم است که جوانان را با مهارت های زندگی آشنا کنیم.

رئیس کانون کارآفرینان گیلان ادامه داد: کارآفرینان، منافع بلند مدت را به لذت های آنی ترجیح می دهند. شخصیت فیلم، شرکت در دوره مهارت افزایی شش ماهه را به سود ناچیز ناشی از فروش محصول خود ترجیح داد و همین مساله موجب رسیدن او به موفقیت شد. مشکل این است که فرزندان ما می خواهند یک شبه ره صد ساله را بپیمایند و با کوچکترین مشکل، کار را رها می کنند. به عبارت دیگر، کار وجود دارد ولی جوانان ما آماده کار کردن نیستند که اهمیت آموزش بیشتر نمایان می شود.

بهزاد عشقی از منتقدان برجسته سینما، با اشاره به اینکه کمتر فیلم ایرانی به مقوله کار و کارآفرینی پرداخته است، به رابطه واقع گرایی و ناتورالیسم در سینما اشاره کرد و گفت: سینمای واقع گرایانه، تلخی ها را نشان می دهد ولی راه برون رفت از مشکلات را هم بیان می کند.

وی با اشاره به اینکه فیلم هایی مثل ابدیت و یک روز و مغزهای کوچک زنگ زده نمونه هایی از فیلم های طبیعت گرا هستند افزود: برای توسعه فرهنگ تلاش و کارآفرینی و امید، باید اهتمام ویژه ای به ساخت فیلم های مناسب با هدف امیدآفرینی به جوانان صورت گیرد.

محمد رضا گیاه پرور، مشاور بازاریابی و فروش، یکی از موانع موفقیت جوانان در حوزه بازاریابی را ترس از نه شنیدن توصیف کرد و گفت: شخصیت فیلم وقتی در بازاریابی محصول خود موفق نشد، دست از پیگیری بر نداشت و با برقراری ارتباط مجدد، توانست بهره برداری لازم از فرصت داشته باشد و این روحیه تلاش و پیگیری باید مورد توجه جوانان قرار گیرد.

در پایان محمد حسینی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان، توسعه و ترویج فرهنگ کار و کارآفرینی در کنار آموزش های نرم را بسیار مهم توصیف کرد و افزود: تولید محتوای تصویری با محوریت آموزش های مهارتی از برنامه های دارای اولویت این اداره کل برای ترویج مهارت آموزی در جامعه است و امیدوارم تولید فیلم های با رویکرد توسعه فرهنگ کار و کارآفرینی با هدف امید آفرینی و ایجاد انگیزه در جوانان جویای کار، بیش از پیش در کشور مورد توجه قرار گیرد.

برچسب ها : فنی و حرفه ای

فراخوان های سازمانی
معرفی مراکز و دفترچه دوره های آموزشی
آموزش مهارتی در حوزه گردشگری
شبکه تجهیزات کارگاهی
مهارت آموزی در محیط کار واقعی
سایت قدیم
فیش حقوقی
سامانه استعداد یابی مهارتی
پیوند های سایت
سامانه ها
شوراهای فرهنگی ومذهبی