***متقاضیان می توانند با شماره تلفن گویای 1670 و با وارد نمودن شماره داخلی با واحد یا کارشناس مربوطه تماس حاصل نمایند***  
آخرین به روز رسانی : ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲ بهمن ساعت ۰۹:۵۲
تشکیل نخستین جلسه شورای مهارت استان در روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای
زمان درج : ۱۳۹۸ دوشنبه ۷ مرداد ساعت ۱۴:۰۳ تعداد بازدید : 455 نسخه چاپی

تشکیل نخستین جلسه شورای مهارت استان در روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای

نخستین جلسه شورای مهارت استان، همزمان با روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای و به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه‌اي استان گيلان، همزمان با 6 مرداد؛ روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای، نخستین جلسه شورای مهارت استان، به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و با شرکت مدیران دستگاه ها و سازمان ها و فعالان اقتصادی بخش خصوصی در سالن شهید انصادی استانداری گیلان تشکیل شد.

محمد حسینی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان، با تببین سیاست ها و برنامه های این اداره کل در حوزه آموزش های مهارتی گفت: نیروی انسانی ماهر، اولویت نخست هر گونه برنامه توسعه در استان است و تلاش داریم با هدفمند کردن ارایه آموزش های مهارتی به گروه های هدف، متناسب با رسته های اشتغالزای استان، آموزش های منجر به اشتغال ارایه دهیم.

در ادامه وی طرح های نوین آموزشی این اداره کل مشتمل بر طرح خانه های کارآفرینی و مهارت، چند منبع درآمدی کردن روستاییان، ساماندهی مهارت آموختگان و شاغلین صنعت ساختمان و تعامل آموزش های مهارتی و اشتغال را معرفی نمود و افزود: مهارت آموزی اثربخش، یک فعالیت جمعی است و به بلوغ سیاستگذاری نیاز دارد. از این رو آموزش مهارتی منجر به اشتغال، نیازمند همکاری شرکا و مشارکت همه سازمان ها و بنگاه های اقتصادی برای توسعه اشتغال پایدار در استان است.

در ادامه، آرش فرزام صفت، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان، ضمن تبریک هفته مهارت به فعالان حوزه مهارت آموزی گفت: لازم است تا به‌سمت کاربردی کردن آموزش‌های فنی و حرفه ای و استفاده مطلوب از ظرفیت آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای از طریق ارائه سرفصل های آموزش مهارت های شغلی همسو با نیازمندی استان گام برداریم.

وی با اشاره به اینکه در برنامه ششم توسعه به افزایش بهره وری عوامل تولید از طریق مهارت آموزی تاکید شده است افزود: سیاست کارگزاران دولت در گیلان این است که هیچ پروژه‌ای آغاز نشود مگر آنکه موضوع مهارت آموزی نیز در کنار آن پیش بینی شده باشد.

وی تاکید کرد: لازم است نهضت مهارت آموزی به عنوان یک نیاز جدی مورد توجه قرار گرفته وکلیه پروژه ها دارای پیوست مهارتی باشند و با توسعه مهارت آموزی، زمینه انحراف در بسیاری از طرح هایی که از تسهیلات اشتغالزایی استفاده می کنند، از بین می رود.

کیمیا تنهایی، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری گیلان با تاکید بر اهمیت آموزش های مهارتی در اشتغال، مقوله کیفی سازی را یک اصل مهم در هر یک از عناوین تولید و صنعت دانست که موجبات توسعه پایدار را فراهم می آورد.

وی افزود: تلاش می کنیم در مجموعه ساختمان های میدان شهرداری رشت، مکان مناسبی برای عرضه محصولات تولیدی هنرمندان و مهارت آموختگان اختصاص دهیم.

در ادامه امیرسعید مصباح، مدیر کل دفتر مؤسسات کارآموزی آزاد و مشارکت های مردمی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، با اشاره به افتتاح نخستین مرکز تخصصی ارایه خدمات یادگیری فنی و حرفه ای در صنعت پوشاک کشور در استان گیلان گفت: رویکرد این مراکز، رقابت با آموزشگاه های آزاد نیست و تاکید آنها بر ارایه آموزش های تکمیلی می باشد و ملاک ارزیابی این مراکز، آمار مهارت آموختگان نبوده و ارزیابی آنها بر اساس میزان ایجاد اشتغال و معرفی مهارت آموختگان به بازار کار است.

در پایان جلسه شورای مهارت، از فرهیختگان عرصه مهارت آموزی استان گیلان تقدیر شد.

 

برچسب ها : فني و حرفه‌اي

فراخوان های سازمانی
معرفی مراکز و دفترچه دوره های آموزشی
آموزش مهارتی در حوزه گردشگری
شبکه تجهیزات کارگاهی
مهارت آموزی در محیط کار واقعی
سایت قدیم
فیش حقوقی
سامانه استعداد یابی مهارتی
پیوند های سایت
سامانه ها
شوراهای فرهنگی ومذهبی