***متقاضیان می توانند با شماره تلفن گویای 1670 و با وارد نمودن شماره داخلی با واحد یا کارشناس مربوطه تماس حاصل نمایند***  
آخرین به روز رسانی : ۱۳۹۸ شنبه ۳ اسفند ساعت ۰۸:۳۷
مهارت آموزی سربازان در راستای ایجاد اشتغال و کارآفرینی توسعه می یابد
زمان درج : ۱۳۹۸ دوشنبه ۳۰ دي ساعت ۱۲:۱۹ تعداد بازدید : 135 نسخه چاپی

مهارت آموزی سربازان در راستای ایجاد اشتغال و کارآفرینی توسعه می یابد

در دیدار مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان با فرمانده دانشگاه علوم و فنون دریایی امام خامنه ای برارائه آموزش های مهارتی به سربازان وظیفه تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان ، صبح امروز محمدحسینی مدیر کل فنی و حرفه ای استان با سردار دبستانی فرمانده دانشگاه علوم و فنون دریایی مستقر در زیباکنار دیدار و گفتگو کرد .

محمدحسینی در این نشست، آموزش های مهارتی در پادگان ها و مراکز نظامی را فرصتی مناسب برای سربازان در جهت یادگیری و ارتقاء آموزش های مهارتی جوانان ذکر کرد و بر ارائه و گسترش این آموزش ها در سطح مراکز آموزشی نظامی تاکید کرد .

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان  با بیان اینکه بازار کار با خروجی دانشگاه ها همخوانی ندارد عنوان داشت : امروز برای اداره کشور فن و مهارت نیاز است وآموزش های مهارتی می تواند راه حلی مناسب برای جوانان غیور این مرز و بوم باشد که پس از طی خدمت دوره ضرورت در جهت ایجاد اشتغال مولد و پایدار به این عزیزان یاری رسان باشد .

وی مهارت آموزی به سربازان در طول دوران خدمت را یک فرصت بزرگ دانست و اظهار کرد: اگر در طول مدت خدمت سربازی در کنار انجام وظایف سربازان به عنوان حافظان این مرز و بوم یک یا چند مهارت به آنان آموزش داده شود، ورود آنان به بازار کار و حضور در عرصه های اجتماعی پس از پایان دوران خدمت مقدس سربازی بسیار آسان تر می شود.

در ادامه این دیدار سردار دبستانی ضمن قدردانی و تشکر از زحمات اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان در راستای مهارت آموزی و ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان فاقد مهارت اظهارداشت: دوران دو ساله خدمت مقدس سربازی برای جوانان بهترین فرصت برای کسب توانمندی است تا بتوانند پس از پایان خدمت، حضور فعال و ارزشمندی در جامعه داشته باشند.

فرمانده دانشگاه علوم و فنون دریایی امام خامنه ای اظهارداشت: ما از ارائه آموزش های مهارتی به سربازان به دنبال یک هدف مهم هستیم که آن اشتغال و مهمتر از آن کار آفرینی می باشد، و مهارت‌آموزی می تواند مشکلات شغلی سربازان را مرتفع نماید.

سردار دبستانی عنوان کرد:  بایستی آموزش ها به گونه ای باشد که هر سرباز وظیفه ، پس از طی پایان دوره خدمت سربازی علاوه بر دارا بودن گواهینامه پایان خدمت می تواند دارای گواهینامه فنی و حرفه ای نیز باشد تا بتواند به سرعت وارد بازار کار شود.

در ادامه فرمانده دانشگاه علوم و فنون دریایی امام خامنه ای ابراز امیدواری کرد: با ارتقاء همکاری ها و تعاملات طرفین بتوان شاهد گسترش آموزش های مهارتی در سطح پادگان های نظامی استان باشیم.

برچسب ها : فنی و حرفه ای

فراخوان های سازمانی
معرفی مراکز و دفترچه دوره های آموزشی
آموزش مهارتی در حوزه گردشگری
شبکه تجهیزات کارگاهی
مهارت آموزی در محیط کار واقعی
سایت قدیم
فیش حقوقی
سامانه استعداد یابی مهارتی
پیوند های سایت
سامانه ها
شوراهای فرهنگی ومذهبی