***متقاضیان می توانند با شماره تلفن گویای 1670 و با وارد نمودن شماره داخلی با واحد یا کارشناس مربوطه تماس حاصل نمایند***  
آخرین به روز رسانی : ۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۵ مرداد ساعت ۲۳:۳۸
فرماندار رشت: اعطای تسهیلات به افراد بایستی منوط به داشتن مهارت های فنی و حرفه ای باشد
زمان درج : ۱۳۹۹ دوشنبه ۶ مرداد ساعت ۱۴:۲۱ تعداد بازدید : 58 نسخه چاپی

فرماندار رشت: اعطای تسهیلات به افراد بایستی منوط به داشتن مهارت های فنی و حرفه ای باشد

علی فتح اللهی با تأکید بر اینکه متولی ایجاد اشتغال در جامعه تنها یک دستگاه خاص نیست، گفت: پرداخت تسهیلات باید منجر به تولید و اشتغال شود.

.به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان، علی فتح اللهی ظهر دوشنبه درکارگروه اشتغال و شورای مهارت رشت در فرمانداری این شهرستان با بیان اینکه موضوع اشتغال در هر جامعه‌ای حائز اهمیت است، اظهار کرد: هیچ دولتی در دنیا امکان ایجاد اشتغال فراوان و یا کاهش نرخ بیکاری را ندارد
. وی فراهم کردن زیرساخت‌ها و ایجاد بسترهای مناسب برای اشتغال زایی را از وظایف اصلی دولت‌ها عنوان کرد و افزود: در این مسیر دولت‌ها به آموزش و کسب مهارت توسط جامعه هدف توجه ویژه ای دارند تا بستر مناسب برای ایجاد اشتغال در جامعه فراهم شود.

فرماندار رشت در ادامه با تاکید بر اینکه متولی اشتغال زایی در جامعه تنها یک دستگاه نیست، ادامه داد: تمام دستگاه‌ها و نهادها در امر اشتغال زایی سهیم هستند.

وی با بیان اینکه بررسی بسیاری از بزه‌ها و آسیب‌های اجتماعی در سطح جامعه نشان دهنده این بوده که ریشه اصلی بروز همه ناهنجاری‌های اجتماعی عدم اشتغال و بیکاری است، تصریح کرد: کاهش میزان ازدواج و افزایش طلاق نیز به اشتغال و عدم وجود درآمد پایدار برای خانواده مربوط است، همه دستگاه‌ها باید تلاش کنند با اشتغال زایی نرخ بیکاری را کاهش دهند.

فتح اللهی با اشاره به اینکه در طول سال‌های گذشته شاهد پرداخت تسهیلات بسیاری در این بخش بوده‌ایم، ادامه داد: اگر پرداخت این تسهیلات هدفمند با برنامه نبوده و به تولید و اشتغال منجر نشود یقیناً به اهداف خود نرسیده‌ایم.

وی با تاکید بر ضرورت شناسایی افرادی که تسهیلات را دریافت می‌کنند، گفت: باید افرادی از این تسهیلات بهره مند شوند که توانایی و مهارت لازم برای ایجاد اشتغال و تولید را داشته باشند.

علی فتح اللهی اللهی ادامه داد: باید دوره‌های آموزش کسب مهارت‌های شغلی نیز از سوی دستگاه‌ها مورد توجه قرار گیرد.

وی با تاکید بر آگاهی بخشی به روستاییان و عشایر برای بهره مندی از بیمه، گفت: آگاهی بخشی در این زمینه سبب می‌شود تا روستاییان و عشایر در دوران کهولت سن دغدغه فکری در زمینه در آمد نداشته باشند.

فرماندار رشت با بیان اینکه همه دستگاه‌ها باید در راستای جذب اعتبارات مربوط به اشتغال زایی تلاش کنند، گفت: رسیدن به اهداف پیش بینی شده در زمینه اشتغال زایی نیازمند همدلی همه دستگاه‌ها است.

برچسب ها : فنی و حرفه ای

فراخوان های سازمانی
معرفی مراکز و دفترچه دوره های آموزشی
گزارش عملکرد 1398 اداره کل
آموزش مهارتی در حوزه گردشگری
شبکه تجهیزات کارگاهی
مهارت آموزی در محیط کار واقعی
درگاه ملی مجوزهای کشور
سایت قدیم
فیش حقوقی
سامانه استعداد یابی مهارتی
پیوند های سایت
سامانه ها
شبکه های اجتماعی
شوراهای فرهنگی ومذهبی