***متقاضیان می توانند با شماره تلفن گویای 1670 و با وارد نمودن شماره داخلی با واحد یا کارشناس مربوطه تماس حاصل نمایند***  
آخرین به روز رسانی : ۱۳۹۹ سه شنبه ۱۳ خرداد ساعت ۰۸:۴۶
انعقاد تفاهم نامه همکاری آموزشی بین سازمان آموزش فني و حرفه‌اي كشور و سازمان راهداري و حمل‌و نقل جاده‌اي
زمان درج : ۱۳۹۶ چهارشنبه ۶ ارديبهشت ساعت ۰۹:۳۲ تعداد بازدید : 4061 نسخه چاپی

تفاهم نامه همکاری آموزشی بین سازمان آموزش فني و حرفه‌اي كشور وسازمان راهداري و حمل‌و نقل جاده‌اي امروز دوشنبه مورخ 4/2/96 انعقاد شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور، سازمان راهداري و حمل‌و نقل جاده‌اي و سازمان آموزش فني و حرفه‌اي كشور به منظور آموزش شاغلين در بخش حمل‌ونقل جاده‌اي كشور توسط مراكز و كارگاه‌‌‌‌هاي متعلق به اين سازمان و يا موسسات و آموزشگاههاي فنی و حرفه ای آزاد داراي مجوز از سازمان آموزش فني وحرفه اي كشور با هدف كلي ارتقاء مهارت و دانش شاغلين اين بخش با گستره فراگيران با يكديگر تفاهم نامه همکاری آموزشی امضاء‌كردند.

بر اساس اين گزارش، تفاهم نامه همکاری آموزشی بین سازمان آموزش فني و حرفه‌اي كشور و  سازمان راهداري و حمل‌و نقل جاده‌اي به دنبال گفتگوي دو دستگاه براي سهولت جابجايي و افزايش بهره‌وري حمل‌ونقل كشور كه  بيش از 90 درصد سهم جابجايي بار و مسافر در كشور را تشكيل مي‌دهد و رسالت مهم ارائه آموزش هاي مهارتي و تخصصي با ارائه گواهينامه‌هاي معتبر لازم به اين قشر منعقد شد.

بنا براين گزارش،پس از رايزني هاي انجام شده در اين تفاهمنامه سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور متعهد مي شود: بررسی نیازسنجی آموزشی انجام شده با همکاری کارشناسان سازمان راهداري و حمل‌و نقل جاده‌اي جهت تهیه اطلس مشاغل و اولویت بندی در تدوین و بازنگری استانداردهای آموزشی مورد نیاز گروه های هدف و برنامه‌ريزي، سازماندهي و اجراي دوره‌هاي اعلام شده از آنان با اولويت استفاده از امكانات و كارگاه‌هاي آموزشي مراكز آموزش فني و حرفه‌اي دولتي و آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد به انجام رساند.

شايان ذكر است گروه هدف در اين تفاهم نامه همكاري آموزشي شامل: متصديان و مسئولين فني مراكز معاينه فني كشور، مديران فني شركت‌هاي حمل‌ونقل بار و مسافر، اپراتورهای ماشین آلات سنگین راهداری و متقاضيان ورود به بخش حمل‌ونقل عمومي (تحت عنوان آموزش بدو خدمت) مي باشند.

اين گزارش مي افزايد: سياست‌گذاري و ايجاد بستر مناسب جهت رشد و توسعه آموزش شاغلين بخش حمل‌ونقل جاده‌اي، نياز سنجي براي طراحي و برنامه‌ريزي دوره‌هاي آموزشي با همكاري سازمان آموزش فني و حرفه‌اي كشور و فراهم‌سازی شرایط حضور مربیان وکارشناسان سازمان و مرکز تربیت مربی در کارگروه های تخصصی، همایش ها و نشست های علمی و مهارتی سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي بر عهده سازمان راهداري مي باشد.

همچنين، تعهدات مشترك طرفين شامل : تعيين اولويتهاي اجرايي، تهيه دستورالعمل نظارت و تنظيم و ابلاغ برنامه اجرايي تفاهم‌نامه و تشكيل كميته ستاد هماهنگی این تفاهم نامه با شرکت نمایندگان طرفین جهت برنامه ریزی، نظارت و بازرسی، تهیه گزارشها ، بررسی ارسال گزارشها طبق مستندات و بازنگری رویه ها جهت تبدیل وضعیت موجود به وضعیت مطلوب،تعيين شد.

قابل ذكر است: این تفاهم نامه در3 نسخه و7 ماده ازتاریخ انعقاد تفاهم نامه به مدت دو سال شمسی به امضاء طرفین رسیده و پس از بازنگری و اصلاح با توافق طرفين قابل تمديد خواهد بود و از تاریخ امضاء معتبر می‏باشد.

 متن كامل تفاهم نامه در فايل پيوست خبر قابل دسترسي مي باشد .

برچسب ها : فنی و حرفه ای

فراخوان های سازمانی
معرفی مراکز و دفترچه دوره های آموزشی
گزارش عملکرد 1398 اداره کل
آموزش مهارتی در حوزه گردشگری
شبکه تجهیزات کارگاهی
مهارت آموزی در محیط کار واقعی
درگاه ملی مجوزهای کشور
سایت قدیم
فیش حقوقی
سامانه استعداد یابی مهارتی
پیوند های سایت
سامانه ها
شبکه های اجتماعی
شوراهای فرهنگی ومذهبی