***متقاضیان می توانند با شماره تلفن گویای 1670 و با وارد نمودن شماره داخلی با واحد یا کارشناس مربوطه تماس حاصل نمایند***  
برگزاری اولین جلسه کارگروه طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی
زمان درج : ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۱ خرداد ساعت ۰۸:۳۴ تعداد بازدید : 1084 نسخه چاپی

برگزاری اولین جلسه کارگروه طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان گیلان ، با حضور دستگاههاي ذيربط (متشكل از اداره كل تعاون ، كار و رفاه اجتماعي ، اداره كل ميراث فرهنگي ،صنايع دستي وگردشگري، اداره كل تامين اجتماعي، اتاق اصناف استان ، كانون شوراهاي استان، كانون كارفرمايي استانو معاونين وروسا وكارشناسان آموزش در دفتر مدیر کل آموزش فني وحرفه اي در تاریخ 20/3/96برگزارگردید.

در این جلسه مدیر کل  آموزش فنی و حرفه ای گیلان ضمن خوش آمد گویی و آرزوی قبولی طاعات برای مدعوین جلسه نسبت به تبیین دستورالعمل اجرای طرح مهارت آموزی محیط  کارواقعی پرداخت.

رحیم عطایی پوراظهار نمود : در این طرح ، متقاضی در کنار استاد کار (مربی) دوره آموزش مهارتی را به مدت حداقل زمان استاندارد آموزشی و حداکثر یک سال سپری میکند و با محیط کسب و کار نیز آشنا و وتجربه کسب می نماید . و ضمن خودباوری برای ورود به عرصه اشتغال و کارآفرینی آماده می شود.

در ادامه عطایی پور حفظ و پایداری مشاغل سنتی و بومی به ویژه در صنایع دستی، کمک به بنگاههای فعال به منظور شناسایی و جذب نیروی کار مستعد و توانمند، کاهش هزینههای جذب و به کارگیری نیرویهای فاقد مهارت با استفاده از ظرفیت و توان آموزشی بنگاههای اقتصادی از دیگر مزایای این طرح نام برد .

مدیر کل  آموزش فنی و حرفه ای گیلان اذعان نمود : متقاضیان مهارت آموزی در قالب این طرح به عنوان کارآموز آموزشهای فنی و حرفهای شناخته شده و با توجه به قراردادی که به امضاء میرسد بیمه مسئولیت مدنی آنها به عهده سازمان آموزش فنی و حرفهای کشور و مشمول قوانین کار و تأمین اجتماعی در این مدت نمیشوند .

 آنگاه نمايندگان ساير دستگاههاي كارگرو طرح مهارت آموزي در محيط كار واقعي ، به بيان ديد گاههاي خود در خصوص اجراي طرح وآمادگي لازم جهت همكاري اظهار نظر نمودند.

در پایان این جلسه بر همکاری کلیه دستگاهها در اجرای مناسب آن  تاکید شد .

برچسب ها : فنی وحرفه ای

فراخوان های سازمانی
مهارت آموزی در محیط کار واقعی
سایت قدیم
فیش حقوقی
سامانه استعداد یابی مهارتی
معرفی مراکز و ثبت نام دوره ها
پیوند های سایت
سامانه ها