***متقاضیان می توانند با شماره تلفن گویای 1670 و با وارد نمودن شماره داخلی با واحد یا کارشناس مربوطه تماس حاصل نمایند***  
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان در گفتگو با اصحاب رسانه از آغاز اجرای طرح مهارت آموزی در محیط واقعی کار خبر داد
زمان درج : ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۵ خرداد ساعت ۱۰:۲۳ تعداد بازدید : 1154 نسخه چاپی

 مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان در گفتگو با  اصحاب رسانه از آغاز اجرای طرح مهارت آموزی در محیط واقعی کار خبر داد

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان ،  رحیم عطایی پور  از آغاز اجرای طرح کشوری مهارت آموزی در محیط کار واقعی با هدف ایجاد اشتغال مولد و پایدار در جامعه برای افراد دارای سن قانونی کار در این استان خبر داد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان در نشست خبری افزود: آشنایی با محیط کسب و کار، کسب تجربه و آماده سازی ، ایجاد خودباوری در مهارت آموزی برای ورود به عرصه اشتغال و کارآفرینی، حفظ و پایداری مشاغل سنتی و بومی به ویژه در صنایع دستی، کمک به بنگاه های فعال به منظور شناسایی و جذب نیروی مستعد و توانمند از جمله دیگر اهداف اجرای این طرح است.

وی در رابطه با فرآیند اجرای این طرح بیان داشت: همه بنگاه های اقتصادی فعال دارای مجوز از یکی از دستگاه های اجرایی ، می توانند به عنوان واحد پذیرنده برای مشارکت در این طرح تقاضا دهند.

عطایی پور ادامه داد: بنگاه های اقتصادی به تناسب نوع فعالیت شان حداقل 70 ساعت آموزش و حداکثر یک سال می توانند با دریافت مجوز از اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان تا حداکثر سه مهارت آموز را به عنوان شاگرد به خدمت گیرند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان در رابطه با مزایای این طرح برای بنگاه های اقتصادی خاطرنشان کرد: بنگاه های اقتصادی در صورت داشتن شرایط لازم به عنوان مرکز یادگیری تلقی شده و استاد کار مربوطه پس از تعیین صلاحیت به عنوان یکی از مربیان آموزشگاه های مهارت در سطح کشور شناخته می شوند.

رحیم عطایی پور با بیان این که تعهد استان گیلان در اجرای این طرح مهارت آموزی دو هزار و 70 نفر در سال 96 است، اظهار امیدواری کرد با توجه به فعالیت بنگاه های اقتصادی در استان گیلان و تعطیلات تابستان برای جوانان به این تعهد عمل کنیم.

وی بیان داشت: مهارت آموزانی که در این طرح پذیرش می شوند پس از اتمام زمان طرح از سوی بنگاه های اقتصادی به آزمون های پایان دوره معرفی شده و پس از تعیین صلاحیت و قبولی در آزمون های مربوطه گواهینامه مهارت سازمان را دریافت می کند.

عطائی پور بیان داشت: فرم درخواست بنگاه های اقتصادی در سایت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان به آدرس http://www.guilantvto.ir قابل دریافت است.

برچسب ها : فنی و حرفه ای

فراخوان های سازمانی
مهارت آموزی در محیط کار واقعی
سایت قدیم
فیش حقوقی
سامانه استعداد یابی مهارتی
معرفی مراکز و ثبت نام دوره ها
پیوند های سایت
سامانه ها