***متقاضیان می توانند با شماره تلفن گویای 1670 و با وارد نمودن شماره داخلی با واحد یا کارشناس مربوطه تماس حاصل نمایند***  
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان : شاغلان بوم خانه های گیلان آموزش می بینند
زمان درج : ۱۳۹۷ سه شنبه ۴ ارديبهشت ساعت ۲۳:۱۸ تعداد بازدید : 596 نسخه چاپی

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان : شاغلان بوم خانه های گیلان آموزش می بینند

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان از ارائه آموزش های شایستگی محور در حوزه بوم خانه های گردشگری در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان ، رحیم عطائی پور در نشست خبری در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان گیلان در رشت افزود: افرادی که مجوز اجرای طرح بوم خانه های گردشگری را دریافت کرده اند و شاغلان در این بوم خانه ها، از آموزش های لازم برخوردار می شوند .

وی با بیان اینکه ارائه آموزش های شایستگی برای شاغلان بوم خانه های گردشگری گیلان از سوی فنی و حرفه ای استان آغاز شده، اظهار کرد: این آموزش ها در روستاها با همکاری فرمانداری ها و شوراهای اسلامی روستاها انجام می شود .

عطائی پور بیان داشت: اگرچه بهره مندی از آموزش های ویژه مهارتی برای ارائه خدمات رسانی در بوم خانه های گردشگری اجباری نیست اما فراگیری این آموزش ها در پایداری شغل نقش مهمی برای افراد در همه حرفه ها از جمله در حوزه گردشگری دارد .

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان ارتقاء مهارت را از اهداف برگزاری این آموزش ها عنوان و خاطرنشان کرد: افراد برخوردار از مهارت، بیشتر می توانند از فرصت ها استفاده کرده و با حداقل منابع ، حداکثر استفاده را داشته باشند .

وی با بیان این که افزایش ظرفیت اشتغال دغدغه ای است که همه مسئولان اتفاق نظر دارند، اظهار کرد: در این رابطه گردشگری به عنوان یکی از ظرفیت هایی که می تواند در استان گیلان منجر به اشتغالزایی شود، مورد توجه قرار گرفته است .

وی در ادامه نشست خبری در جمع خبرنگاران افزود: با ارائه پیشنهادی به کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری گیلان ، کمیته توانمندسازی به موازات کمیته فنی که در مسیر بررسی پرونده های طرح های اشتغالزایی به منظور دریافت تسهیلات شکل گرفته، تشکل می شود تا از توان فنی و حرفه ای و سایر دستگاه های مهارتی استفاده شود .

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان برخورداری از آموزش های مهارتی را در اشتغالزایی و پایداری شغل حائز اهمیت دانست و خاطر نشان کرد: توجه به آموزش های مهارتی در جامعه بایستی بیش از پیش نهادینه شود .

وی ترویج مهارت آموزی را از رسالت های سازمان آموزش فنی و حرفه ای عنوان کرد و افزود: بهره مندی از مهارت های لازم در کنار تحصیلات و دانش مربوطه، در موفقیت شغلی نقش مهمی دارد .

به گفته عطائی پور، برخورداری از مهارت، موفقیت های شغلی خوبی برای جوانان ایجاد می کند . وی اذعان داشت : هم زمان با هفته مشاغل، بازديد دانش آموزی از مركز آموزش فني و حرفه اي دولتي استان گيلان از يكم تا يازدهم ارديبهشت ماه سال جاري به صورت هماهنگ كشوري برگزار مي شود و در حال حاضر در استان گیلان 22 مرکز دولتی آموزش فنی و حرفه ای، 200 کارگاه آموزشی و 850 آموزشگاه آزاد مهارتی فعال می باشد.

برچسب ها : روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان

فراخوان های سازمانی
معرفی مراکز و دفترچه دوره های آموزشی
آموزش مهارتی در حوزه گردشگری
شبکه تجهیزات کارگاهی
مهارت آموزی در محیط کار واقعی
سایت قدیم
فیش حقوقی
سامانه استعداد یابی مهارتی
پیوند های سایت
سامانه ها