جستجو در سایت


اطلاعیه های مهم
اطلاعات و معرفی مراکز آموزشی

جهت کسب اطلاعات لازم از مراکز وآموزشگاههای آزاد استان بر روی نقشه فوق کلیک کنید
ویااز طریق پرتال سازمان   www.ostan.portaltvto.com اقدام گردد

حوزه مشاور جوان
ورود به سامانه پیامک و ایمیل اداره کل

شماره پيامك اداره كل

30007650000167

==============

سامانه پست الکترونیک

dabirkhaneh@gilantvto.ir

درخواست ها / شکایات

دفترحراست-رسیدگی به شکایات

ارسال گزارش -اخبار و شکایت

خدمات قابل ارایه در دفاتر پیشخوان
تصویر روز

ارایه پیشنهادات و نظرات

 (ارتباط الکترونیکی با مسئولین)

 جهت ارائه نظرات و پیشنهادات  از این قسمت استفاده کنید

*************************

برای ارتباط با مسئولین اداره کل فنی و حرفه ای استان گیلان  از این قسمت استفاده کنید

کمیته های اجرایی

 

 

 

کسب رتبه 71 جهان توسط سازمان فنی و حرفه ای کشور/ اعزام تیم ملی مهارت ایران به مسابقات جهانی مهارت ابو ظبی
نسخه چاپی

به گزارش روابط عمومی  آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان، نشستی صمیمی  بین دکتر سازگارنژاد معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی کشور و همکاران و مربیان مجموعه اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان برگزار گردید

در ابتدای این نشست رحیم عطایی پور ضمن خوش آمدگویی به دکتر سازگار نژاد ریاست سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به تشریح  عملکرد و اقدامات صورت گرفته این اداره کل پرداخت.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان اظهار داشت؛ این  اداره کل در سال ۹۵ در بخش های مختلف آموزشی فعالیت داشته است که با توجه به اهمیت برنامه‌های اقتصاد مقاومتی تعاملات بین دستگاهی در اولویت بوده است.

عطایی پور با اشاره به اینکه اجرای برنامه های بخش هفتگانه که مورد تاکید ریاست محترم سازمان می باشد در سال ۹۶ دنبال خواهد شد خاطرنشان کرد: رویکردی جدید در سال ۹۶ بحث استفاده از فضاهای مجازی و یادگیری الکترونیکی با دو طرح نما و شمیم پیرامون بحث نماد و شناسه مهارت آموزی الکترونیکی است. که در دستور کار این اداره کل قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه از ظرفیت تمام شرکت های استان گیلان و افرادی که در این حوزه توانمند هستند در طرح مذکور در سال ۹۶ استفاده خواهد شد و  تاکید کرد: هدف تهیه محتوای یادگیری الکترونیکی به صورت بسته های آموزشی در دسترس جهت آموزش‌های بلا مکان و بلا زمان برای عموم و آحاد مردم است.

در ادامه محمد امین سازگار نژاد اظهار داشت:حاکمیت رسول خدا پیامی معنوی برای ما دارد.

معاون وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه خاتمیت در عصر حاضر حایز اهمیت است گفت: عصر خاتمیت عصر تعهد انسان ها به رسالت پیامبر (ص) و عصر فاطمیه از نتایج آن است.

سازگار نژاد با بیان اینکه هدف خاتمیت تعالی انسان ها است اظهار کرد: نمونه کمال انسان را خداوند در خاندان رسول الله قرار داده و حضرت فاطمه زهرا(س) با کمک امیرالمؤمنین(ع) پایه برای همیشه خاندان آن حضرت حفظ شود.

وی با اشاره به ویژگی های عصر خاتمیت عنوان کرد:عصر خاتمیت عصر مسئولیت پذیری است انسان ها را به نقطه عظمت انسانی نزدیک می کند و انسان ها در عصر خاتمیت به بلوغ فکری می رسند که آخرین پیام خدا پیام رسول الله(ص) است.

معاون وزیر کار، توسعه و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: امروز در جهانی زندگی می کنیم که مفاهیم آموزش ها تغییر یافته و آموزش ها بلا زمان و بلا مکان شده است.

سازگار نژاد با اشاره به اینکه در دنیای امروز ارتباطات نقش مهمی در زندگی دارند ضمن قدردانی از فعالان اصحاب رسانه که با مسئولیت در حال تلاش اند گفت:نظام آموزشی نظامی چند بخشی است و نظام ملی آموزشی موجود نیست.

رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور با اشاره به خرده نظام های آموزشی تحت عنوان نظام آموزشی سازمان آموزش و پرورش، وزارت علوم و بهداشت و آموزش های مهارتی تصریح کرد؛ نتایج وجود نظام آموزش ملی در جامعه ای که با چالش  کاهش اشتغال، کاهش مهارت مواجه است اثربخش تر خواهد بود.

معاون وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی پیش نیاز حل معضلات را انتقال منابع انسانی دانست و اظهار کرد: مهارت های انسانی ضرورت آموزش ملی در مهارت آموزی آشکار می سازد و این موضوع بر تبیین کنندگان نظام آموزشی پوشیده نیست.

سازگار نژاد اعلام کرد؛ در سال ۹۵ از ۴۰ هزار میلیار تومان بودجه ای که از بخش ملی به آموزش های رسمی اختصاص یافته است فقط ۱.۲ درصد به آموزش های مهارتی اختصاص یافت و افزود؛ باید سرمایه گذاری جدی در مهارت آموزی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه مهارت آموزان با انتقال آموزش از نسلی به نسل دیگر سرمایه ملی هستند گفت: نیاز کشور به توسعه و بهره وری  و مهارت آموزی را به عنوان پیش نیاز رشد کشور است.
 
معاون وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه مهارت آموزی در سه بخش حایز اهمیت است تصریح کرد: آموزش مهارت های فنی به نیرو های کار، پایداری شغل نیروها، تحت تاثیر مشاغل و آموزش تیمی با در نظر داشتن سرمایه گذاران و جامعه از موارد مهم بحث مهارت آموزی است.

سازگار نژاد با اعلام اینکه فارغ التحصیلان نیازمند این هستند که آموزش های ملی حایز اهمیت نظام را دریافت کنند افزود؛ در سال ۹۶ یکی از برنامه های مورد نظر حضور در مسابقات جهانی مهارت در سازمان مهارتی جهانی  است که هر دو سال یک بار در ۴۰ تا ۵۰ رشته مهارتی در دنیا برگزار می شود که در سال ۲۰۱۷ ایران با کارشناسان خود حضور خواهد یافت.

وی با اعلام اینکه مسابقات جهامی مهارت در ابو ظبی برگزار می شود افزود؛ ایران با موافقت دولت در ارتقاء سطح آموزش های مهارتی و ارتقاء فرهنگ ملی مهارت در سطح دنیا حضوری پر رنگ خواهد یافت.

معاون وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه با سرمایه گذاری  کشور ایران در منابع انسانی و صنعت با همت و کمک سازمان ها و کار آموزان قطعا کارنامه درخشان تری قابل انتظارخواهد بود گفت: سازمان فنی و حرفه ای با داشتن ۷۰۰ بخش دولتی که تعداد۵۵۰ بخش از آن بهره  برداری شده و و حدودا ۴۰۰۰ کارگاه فعال و ۸۰۰۰ آموزشگاه بخش خصوصی دارد ظرفیت خوبی برای آموزش یک میلیون و ۶۰۰ نفر است و ظرفیت آموزش های فضای اجتماعی و الکترونیک به ظرفیت های موجود افزوده شده است.

سازگار نژاد با اعلام اینکه حدودا ۱۵ هزار نفر پرسنل در سازمان فنی و حرفه ای موجود است افزود؛  ۵۰۰۰ نفر از کارمندان رسمی و ۳۸۰۰ مربی حق التدریس که ۲۸۰۰ نفر از آن از کارمندان پیمانی و ۵۰۰۰ نیروی قراردادی موجود است.

رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور با اشاره به اینکه در اسفند ماه امسال تعهد نامه استان ها امضا شده است خاطرنشان کرد: امیدواریم هم افزایی ایجاد شود و نظارت دولت بر مشارکت سازمان ها بیشتر شود و ما از ۸۵ کشور جهان در مهارت ها در رتبه ۷۱ قرار داریم.

 


نسخه چاپی
بازگشت

شنبه,۲۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۹ ب.ظ

تعداد بازدید :  160 مرتبه

s