جستجو در سایت


اطلاعیه های مهم
اطلاعات و معرفی مراکز آموزشی

جهت کسب اطلاعات لازم از مراکز وآموزشگاههای آزاد استان بر روی نقشه فوق کلیک کنید
ویااز طریق پرتال سازمان   www.ostan.portaltvto.com اقدام گردد

حوزه مشاور جوان
ورود به سامانه پیامک و ایمیل اداره کل

شماره پيامك اداره كل

30007650000167

==============

سامانه پست الکترونیک

dabirkhaneh@gilantvto.ir

درخواست ها / شکایات

دفترحراست-رسیدگی به شکایات

ارسال گزارش -اخبار و شکایت

خدمات قابل ارایه در دفاتر پیشخوان
تصویر روز

ارایه پیشنهادات و نظرات

 (ارتباط الکترونیکی با مسئولین)

 جهت ارائه نظرات و پیشنهادات  از این قسمت استفاده کنید

*************************

برای ارتباط با مسئولین اداره کل فنی و حرفه ای استان گیلان  از این قسمت استفاده کنید

کمیته های اجرایی

 

 

 

برگزاری دوره آموزشی برای مددجویان کمیته امداد در راستای توانمند سازی مهارتی روستاییان با رویکرد کارآفرینی واشتغال پایدار
نسخه چاپی

به گزارش واحد اشتغال و کارآفرینی اداره کل ، در راستای تحقق بخشیدن به پروژه های اقتصاد مقاومتی به منظور توانمند سازی روستاییان با تعاملاتی که با سایر دستگاههای اجرایی استان انجام گردیده از جمله اداره کل کمیته امداد استان و با همکاری مرکز آموزش فنی وحرفه ای شهرستان رودبار نسبت به برگزاری این دوره مهارت آموزی برای پنجمین بار بصورت اردوگاهی در سطح استان انجام شد. البته لازم به توضیح است که دوره پنجم در سال 96 در این اردوگاه برگزار گردیده است .

مسئول اشتغال و کارآفرینی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان اظهار داشت ،  در این اردوگاه به جهت فراوانی بسیار زیاد طرح­های پرورش طیور بومی و محلی و متقاضیان کسب مهارت در زمینه کشاورزی در اولویت برنامه­ها قرار گرفت و با توجه به برنامه­ریزی انجام گرفته شرایطی لازم به نحوی فراهم گردید که مددجویان شهرستان رودبار در این دوره از کلاس­ها شرکت داشته باشند.

 صمدی همچنین افزود هدف از برگزاری دوره مهارت آموزی پرورش طیور بومی و محلی با رویکرد کارآفرینی نقش بسزایی در توانمندسازی مهارتی روستاییان و بدنبال آن با بسته های حمایتی کمیته امداد اشتغال پایداری برای این عزیزان فراهم خواهد شد .

رحیم عطائی پور در خصوص اجرای این دوره ها که با همکاری کمیته امداد استان در راستای توانمند سازی مهارتی مدد جویان برگزار می گردد بسیار حائز اهمیت دانستند .

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان ، اذعان نمود در راستای اقتصاد مقاومتی در خصوص توانمند سازی زنان روستایی باعث ایجاد اشتغال در روستاها و همچنین رونق بخشیدن اقتصاد روستاها خواهیم بود.

 مهندس عطائی پور بیان نمودند که در این راستا با حمایت سایر دستگاهها می توان نقش بسزایی در حوزه های مختلف در روستاها شاهد بود که نه تنها باعث اشتغال در روستا خواهد شد بلکه از مهاجرت روستاییان به شهرها جلوگیری خواهد نمود .

در ادامه حقگویان مدیر کل آموزش کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور از حمایت اداره کل آموزش فنی وحرفه ای در راستای همکاری در زمینه توانمند سازی روستاییان علی الخصوص مدد حویان کمیته امداد اظهار تقدیر و تشکر نمودند و بیان داشتند که با آموزش مهارتی در خصوص توانمند سازی این عزیزان شاهد اشتغال پایدار خواهیم بود و استفاده بهینه تری از پرداخت وام های که می توانند با یادگیری آموزش های مهارتی موفق تر خواهند شد .

در این مراسم آقای رضادوست معاون خودکفایی کمیته امداد استان نیز در این طرح عنوان داشتند با آموزش های مهارتی برای زنان روستایی نه تنها باعث ایجاد اشتغال خواهیم شد بلکه این آموزش ها می توانند در راستای شیوه های نوین جایگزین بخش های سنتی شده و در امر تولید بسیار حائز اهمیت خواهد بود .

وی اذعان نمودند که با حمایت زنان روستایی در عرصه تولید می توانند نقش بسزایی در معیشت خانواده داشته باشند و همچنین در استقلال خودشان نیز دارای اهمیت خواهد بود

 آقای رضادوست همچنین از تعامل ایجاد شده بین دو دستگاه که با همکاری صمیمانه در راستای اقتصاد مقاومتی برای توانمند سازی زنان روستایی گام بر می دارند اظهار تقدیر و تشکر نمودند.

 

 

 


نسخه چاپی
بازگشت

سه شنبه,۲۹ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۳۸ ق.ظ

تعداد بازدید :  52 مرتبه

s