***متقاضیان می توانند با شماره تلفن گویای 1670 و با وارد نمودن شماره داخلی با واحد یا کارشناس مربوطه تماس حاصل نمایند***  
آخرین به روز رسانی : ۲۷ شهریور ۱۳۹۹
برگزاری جلسه هماهنگی اجرایی نمودن طرح ایران مهارت در شهرستان آستانه اشرفیه
زمان درج : ۱۳۹۸ يکشنبه ۶ بهمن ساعت ۱۴:۱۹ تعداد بازدید : 405 نسخه چاپی

برگزاری جلسه هماهنگی اجرایی نمودن طرح ایران مهارت در شهرستان آستانه اشرفیه

جلسه هماهنگی اجرایی نمودن طرح ایران مهارت با حضور رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای آستانه اشرفیه، رییس انجمن صنفی آموزشگاه های آزاد استان گیلان و تعدادی از مدیران مدارس آموزش و پرورش و مدیران آموزشگاه های آزاد شهرستان، در سالن جلسات اداره آموزش و پرورش شهرستان آستانه اشرفیه برگزار شد .

به گزارش مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید خوش سیرت آستانه اشرفیه ، یاور علیزاده ، رییس مرکز آستانه اشرفیه، ضمن تقدیر از زحمات وعوامل اجرایی این طرح گفت : طرح ایران مهارت برای اولین بار در سال تحصیلی 98-97 در سطح برخی از مدارس استان شروع شده است  که امیدواریم  امسال با برنامه ریزی، هم افزایی و مشارکت هم بتوانیم این طرح را به بهترین شکل ممکن اجرایی نماییم .

علیزاده در ادامه افزود :  توسعه و تقویت فرهنگ کار و مهارت آموزی،  کمک به نوآوری و کار آفرینی، کشف استعداد و مهارت دانش آموزان از جمله اهداف این طرح نوپا است که در حوزه مهارت آموزی در بین دانش آموزان بسیار موثر خواهد بود .

وی همچنین تصریح کرد : طرح ایران مهارت را در راستای آموزش های مهارت آموزی است که در مسیر دست یابی به اهداف بالا دستی آموزش و پرورش به ویژه سند تحول بنیادین موثر خواهد بود .

در ادامه خانم عینی، رییس انجمن صنفی آموزشگاه های آزاد استان گیلان با تاکید بر توازن بین رشته ای خاطر نشان کرد: تا پایان برنامه ششم توسعه باید پنجاه درصد دانش آموزان در رشته های کاردانش و فنی تحصیل نمایند که اجرای این طرح موجب آشنایی هر چه بیشتر دانش آموزان با حرف و ایجاد انگیزه مناسب در بین آنان برای سوق یافتن  به رشته های مهارتی خواهد بود .

در این جلسه همچنین خانم باقری ، معاون آموزشی اداره آموزش و پرورش شهرستان آستانه اشرفیه ، ضمن اعلام آمادگی در اجرای هر چه بهتر این طرح گفت : باید در ابتدا امر نیاز سنجی دقیق صورت گیرد و سپس  با مشارکت همه جانبه بتوانیم به اهداف مورد نظر در این طرح دست یابیم .

معاون آموزشی اداره آموزش و پرورش شهرستان همچنین اظهار داشت : در خصوص تامین مدرسین  متخصص و تجهیزات مورد نیاز انعطاف لازم و مشارکت حداکثری خواهیم داشت تا بتوانیم در این فرصت فراهم شده نیروی انسانی بسیار کارآمد برای آینده کشور آماده سازی نماییم .

در این جلسه همچنین مشکلات و چالش های طرح و راهکارهای پیشنهادی برای اجرای هرچه بهتر آن توسط سایر اعضا ارائه شد .

برچسب ها : فنی و حرفه ای

فراخوان های سازمانی
معرفی مراکز و دفترچه دوره های آموزشی
گزارش عملکرد 1398 اداره کل
آموزش مهارتی در حوزه گردشگری
شبکه تجهیزات کارگاهی
مهارت آموزی در محیط کار واقعی
درگاه ملی مجوزهای کشور
سایت قدیم
فیش حقوقی
سامانه استعداد یابی مهارتی
پیوند های سایت
سامانه ها
شبکه های اجتماعی
شوراهای فرهنگی ومذهبی