مسابقه" تجارب آموزش مجازی مربیان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور(در شرایط کرونا )"برای نخستین بار در کشور   
آخرین به روز رسانی : ۱۳۹۹ دوشنبه ۲۹ دي ساعت ۰۹:۲۵
پیام معاون وزیر کار و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به مناسبت هفته ملی مهارت مهارت از خانه تا جامعه؛ به وسعت جهان
زمان درج : ۱۳۹۹ چهارشنبه ۱ مرداد ساعت ۱۱:۱۲ تعداد بازدید : 445 نسخه چاپی

پیام معاون وزیر کار و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به مناسبت هفته ملی مهارت مهارت از خانه تا جامعه؛ به وسعت جهان

لی اوسط هاشمی، معاون وزیر کار و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به مناسبت « هفته ملی مهارت» پیامی صادر کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، علی اوسط هاشمی، معاون وزیر کار و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به مناسبت 6 مرداد ماه و « هفته ملی مهارت» پیامی صادر کرد.

متن پیام به شرح زیر است:

بنام خالق مهارت

مهارت از خانه تا جامعه؛ به وسعت جهان

  در حالی «ششم مرداد؛ روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای و «هفته ملی مهارت» را نکو می داریم که سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به عنوان اصلی ترین نهاد ارائه دهنده آموزش های مهارتی با رویکرد محوری «جهش مهارت» در سال  1399 از جایگاهی ارزنده و اثربخش در تحقق «جهش تولید» در کشور برخوردار است.

  تأکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی)، رئیس محترم جمهوری، وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اقبال بیش از پیش مجلس شورای اسلامی بر ضرورت «مهارت آموزی و مهارت افزایی» و عزم نمایندگان محترم مجلس بر تشکیل فراکسیون مهارت، تشکیل و فعال سازی شورای مهارت در همه

استان ها، همه و همه نشانگر اهمیت مهارت به عنوان مؤلفه ای ضروری در برنامه های خودکفایی و توسعه ای کشور است.

      خسارات ناشی از شیوع ویروس کرونا به عنوان معضلی عالم گیر و دیگر حوادث پیش بینی نشده، حاکی از جای خالی مهارت در پیشگیری، مواجهه و عبور از شرایط بحرانی به جای پذیرش محدودیت هاو ضرورت نگاهی نو به مهارت و آموزش، بدون مرزهای زمان و مکان است

    امیدوارم با اقبال خوبی که از سوی برنامه ریزان و سیاستگذاران، به اهمیت آموزش های مهارتی در توسعه و پیشرفت کشور و عبور از محدودیت ها و شرایط سخت ناشی از تحریم ها و بحران های پیش بینی نشده صورت گرفته است، هر یک از ما به عنوان عنصری موثر در مسیر توانمندسازی سرمایه های انسانی، خودکفایی و ارتقای رفاهی، معیشتی و منزلت هم وطنان عزیزمان، گام های اثربخشی برداشته و در افزایش روحیه امید و نشاط  و خروج جامعه از کسالت، نقش خود را هرچه شایسته تر ایفا نماییم.

    خوشبختانه در سازمان آموزش فنی و حرفه ای  کشور، با وجود سرمایه عظیم انسانی، متشکل از خانواده بزرگ 15000 نفری، مربیان نخبه و متعهد، پارلمان مربیان وکارشناسان با بهره گیری از خرد جمعی و مشارکت حداکثری همکاران در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها، فعالیت بیش از 11هزار آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای به عنوان شرکای اصلی و موثر سازمان، ظرفیت بی بدیلی در ایجاد زمینه های رویشِ ملت با مهارت وجود دارد.

  در این راستا، رسالتی مهم و تحول آفرین، بر دوش یکایک اعضای این خانواده در دو بخش دولتی و خصوصی قرار دارد و همراهان دلسوز و پرتلاش ما به عنوان «سفیران مهارت»، می توانند اتفاقات خوبی را در مسیر ترویج و گسترش «نهضت مهارت افزایی» رقم زده و مایه خیر و برکت باشند.

     از این روی «ششم مرداد روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای» و هفته ملی مهارت، فرصتی گرانقدر است تا یادآور اهمیت مهارت به عنوان عنصری راهگشا در رفع معضل بیکاری، خروج جامعه از کسالت ناشی از فقر مهارتی  و در نتیجه خودکفایی و بالندگی جامعه و اقتدار میهن عزیزمان باشیم.

    و البته که تحقق «گفتمان ملی مهارت»، نیازمند راه اندازی «تریبون ملی مهارت» با هم افزایی و هم گرایی گروه های  جریان ساز اعم از رسانه های  ارتباط جمعی، شرکای مهارتی، کنشگران، ذینفعان، سمن ها، واقفین مهارتی و ... است.

   بدین وسیله «هفته ملی مهارت» را به تمامی سیاست گذاران، تصمیم گیران  و کنشگران حوزه مهارت آموزی به ویژه  مربیان و همکاران گرانقدر سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در دو بخش دولتی و خصوصی که دغدغه اصلی شان، عزت هم وطنان و سرافرازی کشور عزیزمان است، تبریک می گویم و همراهی همیشگی تان را ارج می نهم.

    امید آن است، این فرصت گرانسنگ را قدر دانسته و به بهترین وجه ممکن در رویاندن بذر امید و خودباوری در جامعه و تحقق «ایران، مهد مهارت»، به نیکی نقش آفرینی کنیم

   در سایه حضرت حق، سربلند و سعادتمند باشید.

 

برچسب ها : فنی و حرفه ای

فراخوان های سازمانی
معرفی مراکز و دفترچه دوره های آموزشی
گزارش عملکرد 1398 اداره کل
آموزش مهارتی در حوزه گردشگری
شبکه تجهیزات کارگاهی
مهارت آموزی در محیط کار واقعی
درگاه ملی مجوزهای کشور
سایت قدیم
فیش حقوقی
سامانه استعداد یابی مهارتی
پیوند های سایت
سامانه ها
شبکه های اجتماعی
شوراهای فرهنگی ومذهبی