بیش از ۶ هزار نفر در گیلان گواهینامه مهارت را دریافت کردند
زمان درج : ۱۴۰۰ سه شنبه ۱۵ تير ساعت ۱۰:۴۳ تعداد بازدید : 256 نسخه چاپی

بیش از ۶ هزار نفر در گیلان گواهینامه مهارت را دریافت کردند

رشت - ایرنا - مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان گفت: در سال جاری ۶ هزار و ۴۵۶ نفر در این استان با شرکت در آزمون های سنجش مهارت و صلاحیت حرفه ای موفق به دریافت گواهینامه مهارت شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان، محمد حسینی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به برگزاری آزمون های سنجش مهارت و صلاحیت حرفه ای با رعایت پروتکل های بهداشتی پیشگیری از انتشار ویروس کرونا در گیلان اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون هفت هزار و ۴۲۱ نفر شامل سه هزار و ۹۶۷ نفر از کارآموزان مراکز دولتی و سه هزار و ۴۵۴ نفر از موسسات کارآموزی آزاد "بخش خصوصی" در آزمون های سنجش مهارت و صلاحیت حرفه ای شرکت کردند که از این تعداد ۶ هزار و ۴۵۶ نفر در این آزمون موفق شدند.

وی با بیان اینکه این تعداد شرکت کنندگان در آزمون های ادواری، صنعت ساختمان و تفاهمنامه صنایع دستی و مجامع امور صنفی در استان گیلان رقابت کردند، اضافه کرد: کارآموزان برای دریافت گواهینامه و بهره مندی از تسهیلاتی از جمله بیمه ای و اشتغال در آزمون های مهارتی شرکت می کنند.

حسینی با اشاره به برگزاری آزمون های کتبی سنجش مهارت مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان در دو قالب آزمون هماهنگ "پاسخنامه کاغذی" و آزمون الکترونیکی "کارگاه سنجش آنلاین" در حوزه‌های خدمات، صنعت، کشاورزی و فرهنگ و هنر خاطر نشان کرد: کارآموز پس از کسب نمره قبولی در آزمون کتبی، در آزمون عملی مربوطه شرکت داده می شود.

وی اضافه کرد: تلاش برای ارتقای کیفیت برگزاری آزمون ها با پی گیری تجهیز، آماده سازی و راه اندازی کارگاه های سنجش عملی در سطح مراکز تابعه، ارتقاء و غنی سازی بانک سوال و پروژه عملی آزمون های مهارتی گیلان، بهینه سازی حوزه های برگزاری آزمون های الکترونیکی  آنلاین در شهرستان ها و تسریع در پاسخگویی به متقاضیان از جمله برنامه های در دست اقدام است.

 مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان یادآور شد: تمامی فرآیند اجرای آزمون های صلاحیت حرفه ای سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به صورت الکترونیکی برگزار می شود که متقاضیان با مراجعه به پورتال سازمان فنی و حرفه ای اطلاعات لازم در این باره را به دست آورند.

۲3 مرکز آموزش فنی و حرفه ای دولتی و بیش از ۸۰۰ آموزشگاه آزاد با همکاری بخش خصوصی برای ارائه آموزش های مهارتی در گیلان فعالیت دارند.

فراخوان های سازمانی
معرفی مراکز و دفترچه دوره های آموزشی
گزارش عملکرد 1398 اداره کل
آموزش مهارتی در حوزه گردشگری
شبکه تجهیزات کارگاهی
مهارت آموزی در محیط کار واقعی
درگاه ملی مجوزهای کشور
سایت قدیم
فیش حقوقی
سامانه استعداد یابی مهارتی
پیوند های سایت
سامانه ها
شبکه های اجتماعی
اطلاعات آماری
شوراهای فرهنگی ومذهبی