سازمان ها در گیلان نیاز آموزش های مهارتی خود را اعلام کنند
زمان درج : ۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۸ شهريور ساعت ۰۹:۱۰ تعداد بازدید : 56 نسخه چاپی

سازمان ها در گیلان نیاز آموزش های مهارتی خود را اعلام کنند

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان با بیان اینکه ارایه آموزش های سفارش محور متناسب با نیاز بازار کار بعنوان رویکرد اداره آموزش فنی و حرفه ای در دستور کار قرار گرفته است گفت : دستگاه ها و متقاضیان نیروی کار نیازهای آموزش های مهارتی شان را اعلام کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان، محمدحسینی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این ارتباط سال گذشته یکهزار و ۴۱۶ دوره آموزش مهارتی در قالب تفاهمنامه ها و قرار دادهای آموزشی اجرا شد که نسبت به سال پیش از آن، شاهد افزایش ۳۳ درصدی در اجرای دوره های آموزشی بوده ایم.

وی افزود: در پنج ماهه نخست امسال نیز به رغم محدودیت های ناشی از شیوع ویروس کرونا و با رعایت پروتکل های بهداشتی، ۵۶۹ دوره آموزش مهارتی در قالب مشارکت با دستگاه ها و بخش خصوصی و متناسب با نیاز بازار کار اجرا شده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان با اشاره به ۲۶ هزار و ۴۱۷ مهارت آموخته مراکز دولتی در سال گذشته، یادآور شد: پارسال یکهزار و ۲۳۲ نفر دوره آموزشی در حوزه کارآفرینی و مهارت های کسب و کار در مراکز دولتی اجرا شد که نسبت به سال ماقبل ۱۸ درصد افزایش داشت.

به گفته وی ، در پنج ماهه نخست امسال نیز، ۴۱۳ نفر دوره آموزشی در رشته هایی از جمله کارآفرینی، مدیریت کسب و کار الکترونیکی، مدیریت ارشد کسب و کار، شناسایی اصول نوآوری باز در کسب و کارهای نوآورانه و حسابداری واحدهای صنفی در مراکز دولتی اجرا شده است.

حسینی در ادامه با اشاره به مجموعه فعالیت های بخش آموزش های کارآفرینی و مهارت های کسب و کار گیلان گفت: پرورش کارآفرینان مولد،  و بستر سازی برای ایجاد کسب و کارها، توانمندسازی مدیریتی، مالی و فنی متقاضیان، راه اندازی کسب و کار و افراد خلاق و نوآور، ایجاد تعامل مناسب با صاحبان ایده های نو، تیم های خلاق و نوپا، سرمایه گذاران کسب و کار، تشکیل شبکه ارتباطی قوی بین کارآفرینان، نخبگان بازار کار و متقاضیان آموزش های کارآفرینی مهارت بنیان از اهداف راه اندازی این دپارتمان است.

 مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان با تاکید بر توسعه دانش کارآفرینی و مهارت های کارآفرینانه افراد جویای کار و صاحبان کسب و کار خاطرنشان کرد: دپارتمان آموزش های کارآفرینی و مهارت های کسب و کار گیلان در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید باهنر رشت، مشاوره و آموزش های تخصصی کسب و کار را به متقاضیان ارایه داده و با هدف افزایش اشتغال مهارت آموختگان، برنامه ریزی لازم برای آموزش کارشناسان و مربیان استان در سالجاری با هدف افزودن پیوست آموزش های کارآفرینی و کسب و کار به تمامی دوره های آموزش مهارتی در شهرستان ها انجام شده است.

23 مرکز آموزش فنی و حرفه ای دولتی و ۸۰۰ آموزشگاه آزاد با همکاری بخش خصوصی برای ارائه آموزش های مهارتی در گیلان فعالیت دارند.

 

 

 

فراخوان های سازمانی
معرفی مراکز و دفترچه دوره های آموزشی
گزارش عملکرد 1398 اداره کل
آموزش مهارتی در حوزه گردشگری
شبکه تجهیزات کارگاهی
مهارت آموزی در محیط کار واقعی
درگاه ملی مجوزهای کشور
سایت قدیم
فیش حقوقی
سامانه استعداد یابی مهارتی
پیوند های سایت
سامانه ها
شبکه های اجتماعی
اطلاعات آماری
شوراهای فرهنگی ومذهبی